Життя в карантині: Поради та побажання від відомих закарпатців

Опубліковано:

Від сьогоднішнього дня карантин увійшов у нову, посилену фазу. Обмеження на пересування та щоденні непрості новини багатьом особливо важко даються через те, що на дворі вже вповні весна. Однак, зараз дуже важливо пам’ятати про те, що всі ми в одному човні: залишаючись вдома, ми можемо вберегти і себе, і близьких, і зовсім незнайомих нам людей, а також підтримати тих, хто в цей важкий час знаходиться на передовій у боротьбі з вірусом. Для того, аби ви залишилася у бадьорому настрої, «Про Захід» вирішив дізнатися, як живуть під час карантину відомі закарпатці, і що вони можуть порадити та побажати читачам.  

Павло Мандзич, ведучий («Наша Файта»), гуморист 

Пораджу всім робити те, що я роблю, без зайвої потреби не виходити з дому, якщо вийшли – антисептик з собою. Маркети, заправки – маска-рукавички. І, основне, якщо ваша близька людина знаходиться в зоні ризику, зробіть все, щоб вона взагалі не з’являлася в людних місцях. Якщо він-вона не може без свіжих газет, купіть самі, приносьте кожен день, забезпечте онлайн-трансляцію будь-якої церковної служби в якості 4К, в 5D, для того, аби не виникло навіть думки в літньої людини виходити в людні місця.

Гурт «Анця»

Дорогі Закарпатці! Гурт «Анця» просить вас не наражати своє життя та здоров’я на небезпеку і залишатися вдома на час карантину. Вдома також є чимало справ, які чекали свого часу багато років. Проведіть ревізію далеких закутків, підготуйте весняний гардероб, позбавтесь зайвого мотлоху і впустіть у свою оселю свіже повітря та сонце! Проведіть час з близькими, навчіть дитину писати писанки, перегляньте улюблену комедію у сімейному колі. Ми також сумлінно сидимо вдома. Перед карантином записали нову пісню «Ябко», яку незабаром оприлюднимо, а кліп знімемо, щойно завершиться карантин. Здоров’я вам!

Сергій Денисенко – фотограф, співорганізатор відомих закарпатських фестів

Подумав, а що якби ця напасть звалилася на нас 20 років тому? Людство загинуло б не від вірусу, а просто люди перегризли б один одного в битві за пульт від єдиного у домі телевізора. А сьогодні цивілізація створила всі умови для комфортної самоізоляції. Всі знання світу, всі книги, фільми, серіали досяжні в один клік. Коштів для комунікації – більш ніж достатньо. Сиджу, читаю новини на сайтах і в Telegram, викладаю фотки в Facebook, спілкуюся з друзями в Messenger. Дружина пече печиво і ділиться рецептами в Instagram, а ввечері базікає з подругами в відео-чаті Zoom. Старший син вранці отримує домашнє завдання в Viber, слухає уроки і виконує тести в Padlet. Менша дивиться мультфільми та уроки малювання в Youtube. Мережа просто переповнена корисним контентом: тренінги, вебінари, навіть фітнес-тренування онлайн, тільки б встигнути все! Ми навіть в КВН і інтелектуальні ігри граємо онлайн. Так що сидіть вдома, якщо вже виникла така тимчасова необхідність! І будьте здорові!

Олександр Гаврош – письменник, журналіст

У кожному явищі є свої плюси та мінуси. Карантин для письменника має ту перевагу, що дає нагоду повністю зосередитися над проектами, які відкладав або на котрі бракувало часу. Певна річ, що для цього потрібен ще й спокій вдома, аби була можливість концентруватися за робочим столом. У цьому мені також «пощастило», бо дружина з дев’ятимісячним сином поїхала на село до мами-тата. Малюку потрібне свіже повітря (бодай на городі) та й домашні харчі для  зміцнення імунітету не завадять.

Тож тепер я у гордій самотині можу чаклувати над закарпатським ХІХ століттям, готуючи нове видання книжки «Загадковий Духнович». Окрім того, роблю зарядку (це вже життєва звичка та потреба, для чого маю обладнаний спортивний куточок), слідкую за новинами та розмірковую про сенс життя.

Епідемії закінчуються, а добрі справи залишаються! Мийте руки, приводьте в порядок свою душу і тіло та не давайте простоювати мізкам! Життя сповнене несподіванок!

Тетяна Літераті – журналістка, авторка проекту «Втрачений Ужгород»

Карантин для мене не є надто важким випробуванням, я люблю сидіти вдома. Що я роблю? Готую нові публікації для проєкту «Втрачений Ужгород» (завдяки карантину багато європейських онлайн-архівів відкрили безкоштовний доступ, тож матеріалу для роботи є вдосталь), працюю над новою книжкою, яку дуже хочу презентувати у вересні, допомагаю синові з дистанційним навчанням, вишиваю, читаю книжки, готую, прибираю – загалом маю достатньо справ, аби не нудьгувати. Так, і мене погода «кличе» на вулицю, так, і я ще не бачила, як зацвітає магнолія, але я чітко усвідомлюю, що ми усе це зможемо надолужити після карантину. Зараз же маємо бути максимально обережними, обмежити контакти, робити усе, що нам рекомендують медики, аби вберегти себе та свої сім’ї від небезпеки.

Редакція «Про Заходу» також просить вас залишатися вдома та берегти себе і близьких.

«Про Захід», Лариса Романюк

Про Захід