Житель Рахівщини через травму під час роботи з бензопилою втратив руку

Опубліковано:

На лінію «103» повідомили про важку травму у 29-річного мешканця с. Косівська Поляна – бензопилою пошкодив руку, масивна крововтрата. Юнак випасав отару овець високо в горах і майструючи для них огорожу, травмувався. Брат, який знаходився неподалік, зупинив кровотечу, наклав джгут і покликав на допомогу.

Диспетчер служби «103» скерував бригаду з Великого Бичкова. Щоб якнайшвидше доставити потерпілого до медиків, чоловіки із села на приватному високопрохідному авто відправились в гори. А місцева мешканка – фельдшерка допомагала бригаді «швидкої» зорієнтуватися на місцевості – травмований знаходився далеко в горах, у важкодоступному урочищі. Коли постраждалого доставили до медичного авто, він вже втрачав свідомість від болю та масивної крововтрати. Фельдшерки швидко обробили рану знезаражуючими та кровоспинними препаратами, знеболили, підключили інфузійно розчини і помчали до Рахівської лікарні.

Зараз постраждалий знаходиться в реанімаційному відділенні у стабільному стані. Руку, на жаль, врятувати не вдалося. Однак, життя хлопця поза загрозою.

«103» нагадує про необхідність дотримання правил техніки безпеки поводження з ріжучими інструментами. У разі травмування негайно викликайте «швидку» і дотримуйтесь наступних правил:

  • Зупиніть кровотечу: При кровотечі негайно накладіть джгут або затисніть рану, використовуючи чистий матеріал, наприклад, бинт або стерильну тканину. Застосуйте достатній тиск, щоб зупинити кровотечу.
  • Викличте медичну допомогу: Негайно зателефонуйте «103» або відвезіть потерпілого до найближчого медичного закладу. Чим швидше потерпілому нададуть професійну медичну допомогу, тим кращі шанси на відновлення.
  • Не видаляйте закріплені предмети: Не видаляйте ріжучий інструмент з рани. Вилучення може призвести до подальшого пошкодження тканин або артерій.
  • Зафіксуйте травмовану ділянку: Якщо можливо, зафіксуйте травмовану ділянку, щоб запобігти подальшому руху та ушкодженню тканин. Не намагайтеся рухати поранену кінцівку, якщо є підозра на перелом або інші тяжкі ушкодження.
  • Зберігайте спокій: Надайте потерпілому психологічну підтримку, заохочуйте його залишатися спокійним та упевненим у тому, що допомога вже в дорозі.

Завжди пам’ятайте, що надання першої допомоги при травмі бензопилою може бути небезпечною, тому важливо діяти обережно і розсудливо.

Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги

Про Захід