Завтра в центрі Львова відкриють виставку про російські злочини проти медіа в Україні

Опубліковано:

Завтра, 31 березня, о 12.30 год на площі Ринок, 32 (навпроти Ukraine Media Center) відкриють виставку «Call the War а War: російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого, 2022».

Проєкт покликаний розповісти про журналістів та журналісток, які загинули, опинились у полоні або зазнали переслідувань внаслідок повномасштабної війни, яку росія розпочала проти України. Це вияв солідарності з медійниками та медійницями, які продовжують працювати, незважаючи на небезпеку.

«Чому журналісти та журналістки важливі? Світ не дізнався би про російські злочини проти людяності під призмою «денацифікації» у Маріуполі, якби фотографи Євген Малолєтка та Мстислав Чернов, ризикуючи життям, не задокументували знищення міста і цивільних мешканців. Саме це роблять усі незалежні журналісти та медіа: попри загрозу власному життю, продовжують виконувати професійний обов’язок – доносити правду.

Світ має усвідомити, що росія – агресор. Тому закордонним журналістам та медіа критично важливо говорити про воєнні злочини проти України та називати речі своїми іменами: війну росії проти України – саме війною, а не «кризою», «конфліктом» чи «військовою операцією»», – зазначають організатори події.

Зокрема, з 24 лютого від рук агресора в Україні загинуло 5 журналістів, ще 9 отримали поранення, 1 зник безвісти та 2 перебуває в полоні (за інформацією Інституту Масової Інформації станом на 28 березня). Окрім того, правозахисні організації продовжують фіксувати випадки викрадень, погроз і катувань журналістів, які висвітлюють злочини російських окупантів у нашій державі. Ці методи агресора нагадують дії росії на тимчасово окупованих територіях України на сході та в Криму, де після 2014 року зникли всі незалежні медіа, а журналісти та журналістки, які наважувалися говорити правду, опинялись у полоні або в російських в’язницях.

Подія відбуватиметься за підтримки PEN UkraineLviv Media ForumІнститут Масової Інформації (ІМІ)Ukraine Media CenterЛьвівська міська рада та Премія імені Георгія Ґонґадзе.

Для акредитації: https://cutt.ly/DDmZvAg.

Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/society/public-sector/291027-zavtra-v-tsentri-lvova-vidkryiut-vystavku-pro-rosiiski-zlochyny-proty-media-v-ukraini

Львівська міська рада

Про Захід