«Законопроєкт про столицю – це атака на місцеве самоврядування в Україні», – лідер Закарпатського «УДАРу» Віктор Погар

Опубліковано:

Скандальний законопроєкт «Про місто Київ – столицю України» є небезпечним прецедентом, адже містить ряд норм, що є не лише суперечливими, а руйнівними для місцевого самоврядування. Він має бути не просто відкладений, а знятий з розгляду. Про це заявив голова Закарпатського осередку «УДАР Віталія Кличка» Віктор Погар.

«Проєкт закону передбачає, що голова Київської міської державної адміністрації отримає повноваження керувати містом, а призначатиме його на посаду Президент одноосібно. У разі його прийняття фактично станеться узаконення політичного тиску керівництвом країни на місцеву владу, і не тільки в Києві. Бо сьогодні, борючись зі своїм головним політичним опонентом Кличком, вони намагатимуться протягнути відповідний закон про Київ, а завтра, якщо стануть не угодними голови інших міст та громад, це розв’яже їм руки далі діяти за аналогією. Це реальна загроза узурпації влади та знищення місцевого самоврядування. Тому згаданий законопроєкт має бути не просто відкладений, а знятий з розгляду та суттєво доопрацьований», – зазначив очільник «УДАРу» Закарпаття.

Віктор Погар підкреслив, що позиція партії «УДАР Віталія Кличка» є наступною: закон має відповідати ключовим принципам демократії, а не бажанню тієї чи іншої політичної сили. Та зауважив, що лідер «УДАРу» Віталій Кличко у жовтні особисто надіслав розроблений представниками парламентської більшості законопроєкт про столицю на розгляд Венеційської комісії і Ради Європи, щоб отримати об’єктивний висновок про якість цього документу.

«УДАР Віталія Кличка» не є взагалі проти прийняття закону про столицю. Наша політична сила наполягає на тому, що він має спочатку отримати позитивні висновки Ради Європи та Венеційської комісії, а після цього вноситися до парламенту та ухвалюватися. Закони мають прийматися в інтересах нашої держави та людей, які в ній проживають, а не на задоволення чиїхось політичних амбіцій, інтересів чи бажань», – наголосив лідер «УДАРу» Закарпаття.

Вчора, завдяки активності депутатів та блокуванню президії Верховної Ради, розгляд проєкту закону про столицю було відкладено. «УДАР Віталія Кличка» дякує народним обранцям, які відмовилися зраджувати інтересам своїх виборців та проявили гідну громадянську позицію.

Водночас закликає владу відмовитися від подальшої політизації в цьому питанні та вийти на конструктивний діалог між усіма політичними силами і представниками громад країни.
Єдиним прийнятним шляхом, наголошують УДАРівці, має бути відхилення незбалансованого та неконституційного законопроєкту 2143-3, що руйнує місцеве самоврядування в Україні, та розробка нового проєкту закону у відповідності до Конституції, законодавства України та міжнародних стандартів, який має набути чинності після проведення чергових місцевих виборів в Україні.

В «УДАРі Віталія Кличка» наполягають на тому, що новий закон про столицю України місто Київ:
📌 не має порушувати Конституції України та європейських демократичних норм;
📌 не має порушувати конституційних прав мешканців столиці та принципів місцевого самоврядування;
📌 не має містити норм, що послаблюють повноваження місцевого самоврядування у місті Києві, надані йому на момент місцевих виборів, та які скорочують термін роботи чинної ради;
📌 не має передбачати скасування власних виконавчих органів Київської міської ради, а його ухвалення має відбуватися із дотриманням цінностей парламентаризму та врахуванням правової автономії місцевого самоврядування і спеціального статусу Києва як столиці України.

УДАР Закарпаття

Про Захід