Заходи боротьби з демпінгом в рамках торговельного майданчика Автопро

Опубліковано:

Компанії, які використовують демпінг цін, добровільно погоджуються на те, щоб продавати товари за заниженою ціною.

При цьому пропозиції реалізуються за вартістю нижчою, ніж витрати на виробництво товарів. Така тактика використовується з метою усунути конкурентів, переманити покупців і захопити ринок. 

Подібні гравці на ринку підраховують збитки заздалегідь, щоб в майбутньому отримати прибуток. Однак утримувати першість за допомогою демпінгу вдається, як правило, не довго. Демпінг активно використовувався в середині минулого століття під час серйозної економічної кризи, коли багато компаній буквально збанкрутували.  Сьогодні теж зустрічаються гравці, які використовують демпінг цін.

Як демпінг впливає на ринок його учасників?

Глибоке переконання майданчика Автопро полягає в тому, що всі учасники ринку, які є частиною єдиного організму, повинні працювати на його благо. Тоді виграють всі компанії і ринок розвивається нормально. Демпінг – це боротьба за споживача і гравці, що використовують такий метод, шкодять іншим учасникам єдиної системи. В кінцевому рахунку, війна закінчується «нічим».

Потрібно розуміти, що не завжди покупці шукають найнижчі ціни. Здебільшого, вони хочуть купувати якісні товари за хорошою ціною, без переплат, і не готові гнатися за найдешевшими пропозиціями, які, до речі, викликають недовіру. Сучасний ринок відрізняється тим, що сьогодні сервіс стає важливіше ціни. Тобто споживач, що робить покупки, хоче отримувати консультацію і після продажне обслуговування. Ті продавці, які представляють найнижчі ціни, не можуть забезпечити хороший сервіс.

Які види демпінг цін використовуються при продажі автомобільних деталей?

1. Демпінг ринковий. В цьому випадку при купівлі великої партії запчастин і завантаженні її на склад продавець може запропонувати привабливу ціну і продавати товар швидко. Ставлення до такого демпінгу на майданчику нормальне, з єдиною рекомендацією для продавця – працювати як гуртовик;

2. Демпінг доларів. В цьому випадку дилери, отримавши знижку від гуртівника, знижують ціни в роздрібі. Ставлення до такого демпінгу негативне, але поки допускається, до момент увведення інструментів, що дозволяють гуртівникам контролювати своїх дилерів;

3. Демпінг обманний. У цьому випадку використовується виключення з ціни обов’язкових витрат, які вкладені в ціни інших учасників ринку. Також може використовуватися маніпуляція курсом валют, подання не актуальної ціни та інше. З такими ситуаціями на майданчику борються, і будуть введені додаткові заходи для корекції ситуації.

Також бувають випадки надання неякісного товару за оригінал, що збиває покупців. Такі продавці використовують оригінальні коди без позначок, і відвідувач не може правильно вибрати товар. Найближчим часом на АвтоПро запровадять механізм, який буде виявляти аномальні ціни, які істотно відрізняються від середнього значення.

Про Захід