Події Регіональні Новини

Закарпатцю не прийдеться платити чималий штраф – рішення адмінсуду

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправною та скасував постанову Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області про застосування адміністративно-господарського штрафу у сумі 34 000,00 грн. стосовно позивача.

Позивач звернувся до суду за захистом своїх інтересів з огляду на те, що він не є суб’єктом відповідальності згідно Закону України “Про автомобільний транспорт” – він є власником транспортного засобу, зданого в оренду, а не автомобільним перевізником.

Суд зазначив, що спеціальним суб’єктом відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт, у тому числі за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу є автомобільний перевізник, який надає послуги чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів.

Суд встановив, що відповідачем проведену перевірку транспортного засобу DAF та виявлено порушення, а саме – надання послуг внутрішніх перевезень вантажу з перевищенням на 35,9% вагових параметрів від норми, про що складено акт і винесено Постанову про застосування адміністративного-господарського штрафу до ФОП –позивача.

Суд констатував, що у матеріалах справи наявний договір оренди транспортного засобу та накладна товариства з обмеженою відповідальністю, яка є обов’язковим документом для здійснення внутрішніх перевезень вантажів.

Зважаючи на зазначене, суд дійшов висновку про відсутність суб’єкта відповідальності, передбаченого Законом України “Про автомобільний транспорт”, що є самостійною підставою для скасування оскаржуваної постанови.

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/2692/20.

Закарпатський окружний адміністративний суд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

71 − 69 =