Закарпатці взяли участь у відомому театральному фестивалі «Мельпомена Таврії»

Опубліковано:

Завершився 24-й театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», в якому взяли участь представники 11 країн. Серед понад 60 театрів, які продемонстрували творчі набутки, був і Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв.

«Мельпомена Таврії» – одне з найзнаковіших  явищ мистецького життя сучасної України, – розповідає директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного українського музично драматичного театру імені братів Ю.-А. та Є Шерегіїв Василь Марюхнич.  Я неодноразово відвідував фестиваль і зберіг надзвичайно приємні спогади. Недарма саме в рамках цього фестивалю Міністерство культури України проводило щорічну нараду з директорами та художніми керівниками українських театрів. Таке зібрання створювало унікальний майданчик для творчого спілкування з керівниками театрів, драматургами, режисерами, композиторами. У дні фестивалю Херсон перетворювався на суцільний театральний майданчик, адже вистави відбувалися не тільки на сцені Херсонського академічного обласного муздрамтеатру імені М.Куліша, а на різних локаціях. Відкривалося дійство урочистою ходою центром міста учасників із різних куточків України та світу.

На жаль, цього року через російську окупацію фестиваль змушений був змінити формат. Вистави відбувалися на «домашніх» сценах театрів у різних країнах. Президент фестивалю, народний артист України Олександр Книга запросив закарпатців взяти участь.

До фестивальної програми закарпатці запропонували моновиставу Неди Неждани «Отвєтка», присвячену оперному співакові Василеві Сліпаку, який загинув на російсько-українській війні. Постановка заслуженого артиста України Михайла Фіщенка була тепло сприйнята глядачами. У багатьох на очах блищали сльози від співпережитого на сцені. Головну роль виконувала наша молода актриса Ангеліна Сньозик.

Гостями щорічного фестивалю в Ужгороді стали актори Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь), які віднедавна працюють у приміщеннях Закарпатського обласного музично-драматичного театру.

На виставу приїхала також авторка п’єси, відома українська драматургиня Неда Неждана. Своє враження висловили і в.о. директора Донецького академічного обласного драмтеатру з міста Маріуполя, заслужена артистка України Людмила Колосович та Уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь, що були присутні на виставі. Сподіваємося, що наступний, ювілейний фестиваль «Мельпомена Таврії» традиційно відбудеться у сонячному Херсоні».

Закарпатський обласний музично-драматичнийтеатр ім. братів Шерегіїв

Про Захід