Закарпаття: за сприяння «ухилянтам» у незаконному перетині кордону судитимуть двох чоловіків

Опубліковано:

Прокурор Виноградівського відділу Берегівської окружної прокуратури направив до суду обвинувальний акт стосовно двох мешканців Берегівщини за фактом сприяння незаконному переправленню групи осіб через державний кордон (ч. 3 ст. 332 КК України).

Слідством встановлено, що організатор, матеріали щодо якого виділені в окреме провадження, підшукав чотирьох громадян, що мали намір незаконно перетнути кордон і потрапити до Румунії. Обвинувачені за грошову винагороду повинні були таємно провести «ухилянтів» та вказати місце, де найзручніше подолати лінію кордону й потрапити на територію ЄС.

«Клієнтами» переправників виявилися мешканці Дніпропетровської та Полтавської областей, а також Києва. Вони надали закарпатцям 4000 доларів США та протягом дня очікували слушного часу для пішого перетину кордону. Ввечері 8 серпня групу військовозобов’язаних і їх провідників виявили прикордонники на території Пийтерфолівської ОТГ, за 1500 метрів від держрубежу.

У разі доведення вини чоловікам загрожуватиме покарання у виді ув’язнення строком від 7 до 9 років з можливою конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Закарпатська обласна прокуратура

Про Захід