Закарпаття: з приватизацій до бюджету надійшло близько 60 мільйонів

Опубліковано:

За десять місяців цього року Закарпаття залучило до державного бюджету від приватизації близько 60 млн гривень. Це рекордна сума, якщо порівняти з минулими роками, зокрема й довоєнними, коли середній показник надходжень становив від 1,5 до 6 млн грн за рік.

«Це свідчить про те, що українські підприємці – місцеві та з інших областей – вкладають кошти в купівлю державного майна, – розповіла Наталія Кастрова, заступниця начальника регіонального відділення ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях – начальниця управління забезпечення реалізації повноважень у Закарпатській області. – Як правило, на цьому купленому майні розвивається новий бізнес, створюються робочі місця, сплачуються податки і так далі».

За її словами, приватизація та оренда державного майна – це фінансові джерела, які можуть допомагати в забезпеченні наших Сил оборони, адже всі кошти, котрі залучає Фонд, йдуть на підтримку ЗСУ.

Загалом від початку року на Закарпатті продали 8 об’єктів приватизації. До аукціонів долучилося понад 200 учасників з нашого й інших регіонів країни та навіть з Китаю. При цьому громадянам РФ заборонено брати участь у торгах з приватизації чи оренди держмайна.

Наталія Кастрова зазначила, що до кінця року запланували провести ще два аукціони. Зокрема, завтра відбудеться онлайн-аукціон з продажу об’єкта малої приватизації – будинку відпочинку загальною площею 141,2 м² у Виноградові (детальніше: https://is.gd/oJmvEo). 12 грудня на аукціон виставлять об’єкт незавершеного будівництва адмінбудівлі загальною площею 769,3 м² у Рахові (більше: https://is.gd/eVu9nT). Онлайн-аукціони з приватизації об’єктів відбудуться в системі «Прозорро.Продажі

Також заступниця начальника регіонального відділення ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях – начальниця управління забезпечення реалізації повноважень у Закарпатській області розповіла про об’єкти, які готують до приватизації в наступному році, та про результати аукціонів з оренди держмайна за десять місяців цього року.

Завдяки оренді державного майна за вказаний період Закарпаття спрямувало до державного бюджету 4,4 млн грн. Це менше, ніж у попередні роки (у 2021 році цей показник становив 7,3 млн грн, у 2022 – 6,1 млн грн), оскільки в період воєнного стану діє знижка на оренду для всіх категорій – це 50% від розміру орендної плати.

ФДМУ у Закарпатській області

Про Захід