У відділенні судинної хірургії Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака стала доступною нова сучасна методика лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок – методом радіочастотної абляції, який проводиться на сучасному обладнанні, виготовленому в Сполучених Штатах Америки.
Ця методика донедавна існувала тільки в приватних медичних центрах, однак сьогодні ми маємо можливість реалізовувати її і в обласній лікарні. Нашими спеціалістами спільно з колегами з України вже були виконані ряд таких оперативних втручань, – розповідає завідувач відділення судинної хірургії Юрій Левчак.
Професор, доктор медичних наук Андрій Никоненко, який виконує у відділенні судинної хірургії такі операції, додає: «Лікування методом радіочастотної абляції відбувається на спеціальному сучасному обладнанні фірми «Metronic» (США). Сьогодні – це один з найкращих, найбільш безболісних швидких методів усунення варикозного розширення вен нижніх кінцівок. Цей метод іноді плутають із лікуванням варикозу лазером, що є не дуже безпечним для пацієнта. Незважаючи на те, що ці методи схожі, при радіочастотній абляції використовують не лазер, а спеціальний провідник, який керується радіочастотним генератором. Через прокол шкіри у варикозну вену вводиться радіочастотний катетер, який «заварює» вену за рахунок мікрохвильового впливу. В катетер вбудовані датчики, що визначають ефективність і повноцінність впливу на венозну стінку, що автоматично забезпечує точний і керований вплив, чого у процедурі з використанням лазера немає. Таким чином, усунення варикозу проходить максимально акуратно і малотравматично для пацієнта. Ще одна відмінність від лазера – в процедурі радіочастотної абляції катетер використовується одноразовий, він не підлягає повторному використанню. Цей фактор, дуже важливий для пацієнта, тому що ризик передачі різних видів інфекцій, гепатиту, СНІДу тощо просто неможливий».


За словами Андрія Никоненка, сама процедура проводиться під місцевою анестезією, триває 30 – 60 хв, в залежності від кількості вен. Якщо випадок запущений, вен багато, то і процедура буде тривати довше, і навпаки.
«Перевагою цього методу є те, що перебування пацієнта в стаціонарі триває не більше трьох годин. Через 30 хвилин після процедури він може самостійно покинути лікарню і повернутися до звичайного способу життя. При використанні методу радіочастотної абляції практично повністю відсутні синці, він має високий косметичний ефект», – зауважує Андрій Никоненко.