Регіональні Новини Соціум

Закарпаття найчастіше експортує товари до Угорщини, Німеччини та Словаччини

У січні–вересні 2019р. експорттоварів становив 1138,8 млн.дол. США, імпорт – 1062,1 млн.дол. Порівняно з січнем–вереснем 2018р. експорт зменшився на 9,3%, імпорт – на 6,7%. Позитивне сальдо становило                76,7 млн.дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,07.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами з 123 країн світу.

Основу товарної структури експорту складали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, різні промислові товари, деревина і вироби з деревини, текстильні матеріали та текстильні вироби, продукти рослинного походження.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 95,3% від загального обсягу експорту, що менше на 9,4% порівняно з січнем–вереснем 2018р.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Угорщини (54,6% загального обсягу), Німеччини (9,3%), Словаччини (6,1%).

Основу товарної структури імпорту складали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, текстильні матеріали та текстильні вироби.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 59,5% від загального обсягу і зменшився проти січня–вересня 2018р. на 9,1%.

Серед країн світу найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Китаю, Німеччини, Чехії, Угорщини.

Ніна Горпинич, ГУС у Закарпатській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 5 = 3