Закарпаття: фельдшер «швидкої» на ходу рятував пацієнтку (Відео)

Опубліковано:

Ця історія – лише один із безлічі прикладів, як медичний персонал «103» готовий діяти в будь-якій ситуації, особливо коли ЧАС=ЖИТТЯ. Нехай ця історія буде нагадуванням про важливість швидкого та компетентного медичного обслуговування у нашому регіоні.

Надійшло повідомлення з Великоберезнянщини про 66-річну пацієнтку із с. Ставне, що втрачає свідомість. Жінка місяць тому була прооперована – встановлено штучний водій ритму. А сьогодні – раптове погіршення стану. За три хвилини бригада вже була на місці події. У пацієнтки пульс – 37 уд./хв., вона бліда та дуже слабка.

Фельдшер швидко проводить діагностичні процедури та маніпуляції для стабілізації стану жінки. Допомагає – водій. Кардіограму телеметрією передано на консультацію кардіологу і вже за мить – повідомлення, що у кардіодиспансері фахівці чекають на пацієнтку.

«Із Ставного до Ужгорода понад 70 кілометрів. Мчимо із сиренами, – розповідає фельдшер Павло Дранчак. – Через 15 кілометрів пацієнтка знову втрачає свідомість, на моніторі частота серцевих скорочень – 17 уд./хв., гемодинаміка нестабільна. Зупиняємо авто, проводимо всі необхідні маніпуляції. Приймаю рішення негайно розпочати черезшкірну кардіостимуляцію. Ритм відновлюється. Рушимо в дорогу далі».

Дотепер Павло процедуру черезшкірної кардіостимуляції виконував тільки на практичних навчаннях в тренінговому центрі. З теплотою і щирою вдячністю згадує науку, яку викладали тренери. Особливо дякує за консультативну підтримку лікарю та інструктору Михайлу Бойсаку, який під час транспортування був онлайн на зв’язку. Це черговий приклад командної роботи, яка забезпечує найкращі результати для пацієнта.

Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги

Про Захід