Закарпатських прикордонників хотіли “купити”

Опубліковано:

Незаконному вивозу дитини за кордон запобігли учора прикордонники Чопського загону.

У залізничному пункті пропуску «Чоп (Дружба)» під час перевірки документів пасажирів потягу «Мукачево – Будапешт» прикордонний наряд виявив відсутність документів, необхідних для перетину кордону 15-річним хлопчиком. Чоловік, який супроводжував дитину, замість нотаріально завіреної заяви про згоду батька на виїзд дитини за кордон надав на контроль свій паспорт зі вкладеними у нього грошима. Він запропонував прикордонникам 200 гривень та 1000 угорських форинтів за пропуск неповнолітнього громадянина України без згоди одного з батьків.

Прикордонний наряд від такої пропозиції відмовився та проінформував про хабар співробітників Нацполіції. На адресу Ужгородського відділу ГУНП у Закарпатській області було направлено повідомлення про можливе виявлення ознак правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.369 ККУ «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі».  Після відбору пояснень та проведення слідчих дій грошові кошти були вилучені  співробітниками Нацполіції протоколом огляду місця події.

Хлопчика та  чоловіка, що його супроводжував, пропустили на вибуття з України після оформлення ними та надання на контроль нотаріально завіреної згоди батька на виїзд дитини за кордон.

У зв’язку з цим, нагадують про кримінальну відповідальність за надання неправомірної вигоди посадовій особі Держприкордонслужби та про правила вивезення неповнолітніх громадян України.

Пресслужба Чопського прикордонного загону

Про Захід