Закарпатський скансен реалізовує європейський проєкт

Опубліковано:

З 1 жовтня Закарпатський музей народної архітектури та побуту почав реалізовувати європейський проект: «Культурні зв’язки – культурна мобільність у прикордонній зоні. HUSKROUA / 1702 / 3.1 / 0040», який фінансується за допомогою програми ENC CBC «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020», інформує Закарпатський музей народної архітектури та побуту.

Проект триватиме протягом двох років та має загальний бюджет 565080 євро. Закарпатський музей народної архітектури та побуту отримає фінансування в розмірі 126470 євро, з власним внеском 12647 євро (10 % співфінансування). Партнерами по проекту є Повітовий музей Сату Маре (Румунія) та Музей української культури у Свиднику (Словаччина).

У рамках реалізації проекту Закарпатський музей народної архітектури та побуту розширить матеріально-технічну базу, закупивши нове фондове обладнання для фондосховища групи «Текстиль», комп’ютерну техніку, залучить до вивчення музейних колекцій музейних працівників, науковців, фотографів завдяки проведенню різнопланових виставкових проектів, вийде на всеукраїнський та міжнародний рівень завдяки розповсюдженню друкованої продукції (брошур, каталогів), обміняється досвідом з румунськими та словацькими колегами у сфері збереження, дослідження та популяризації культурної спадщини транскордонного регіону.

Партнери по проекту здійснюватимуть спільні польові етнографічні та туризмознавчі дослідження, проводитимуть вивчення архівних та музейних колекцій, організовуватимуть спільні заходи, що сприятимуть збереженню культурної спадщини: семінари з питань ролі туризму в популяризації традиційної народної культури, конференції, на яких висвітлюватимуть актуальні проблеми розвитку музейної справи, дослідження та популяризацію різних сфер матеріальної та духовної культури регіону,  виставки, присвячені традиціям святкування народного весілля у порубіжних регіонах.

В цілому, завдяки проекту буде досліджено, а  відтак і збережено величезну культурну спадщину, що знаходиться на території повіту Сату Маре, Закарпатської області та Пряшівського округу. Завдяки проекту фахівці у галузі культурної спадщини (історики, етнографи, музеографи), а також школи, університети, бібліотеки, музеї матимуть можливість контактувати один з одним за допомогою результатів досліджень, проведених в рамках реалізації проекту.

Про Захід