Закарпатські новини Культура

Закарпатський народний хор зорганізовує арт-моб до Дня вишиванки (Фото)

21 травня – Всесвітній день вишиванки. Це молоде свято, народжене у 2006 р. з ініціативи студентки Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича Лесі Воронюк, швидко дісталося найвіддаленіших куточків світу і нині широко відзначається як в Україні, так і серед представників діаспори. Для українця вишиванка – не просто одяг, а щось дуже особливе і символічне. Більше того, у вишивці зашифровано генетичний код нації. Цьогорічне свято приурочене українській родині та родоводу.

Свій посильний внесок у відзначення свята зробив і Заслужений академічний Закарпатський народний хор: ще 13 травня колектив започаткував у відомій соцмережі арт-моб «Закарпатська вишиванка» із закликом до користувачів викладати власні світлини або світлини своїх предків у народних строях, у цікавому автентичному вбранні. Відрадно, що на акцію вже відгукнулося чимало шанувальників вишиванок. Окрім того незабаром з’явиться відеоролик за участю артистів колективу, вдягнених у концертні костюми, що відповідають різним регіонам нашого краю, з коротеньким описом особливостей цих строїв.

А 21 травня о 10.00 в рамках цього арт-мобу артисти Закарпатського народного хору зберуться на площі Театральній з невеличкою акцією. І закликають ужгородців та гостей міста вдягнути вишиванки і долучитися. У зв’язку з обмежувальними заходами це не буде концерт чи масовий захід, однак аудіозаписи колективу звучатимуть на площі завдяки технічній підтримці Закарпатського академiчного обласного театру ляльок «Бавка».

Родзинка заходу: найактивнішим учасникам арт-мобу артисти хору подарують маски з елементами вишивки.

Таїсія Грись, ЗАЗНХ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

69 − = 68