Закарпатський народний хор запрошує на авторський концерт Віктора Теличка

Опубліковано:

«Уклін тобі, високий любий Світе» так названо авторський концерт Віктора Теличка, який 3 листопада у Великій залі обласної філармонії представить Заслужений академічний Закарпатський народний хор. Художній керівник та головний диригент колективу – Наталія Петій-Потапчук. У цьому році відомий композитор відзначив свій 65-літній ювілей. Маестро з колективом поєднують довгі роки співпраці, відтак наявних у репертуарі Закарпатського народного хору творів цього автора вистачило б не на одну програму – різножанрових, написаних у різні періоди творчості. Тож довелося обирати кращі з них.

Однією з перлин композиторського доробку В.Теличка є Фольк-концерт для народного хору й ударних, який свідчить про близькість автора до народних джерел, його тонке відчуття закарпатської автентики. Не менш майстерно написана ним і хорова балада «Убили Липеїка», в якій оспівано останнього опришка Закарпаття. Окрасою програми стануть дві надзвичайно яскраві, масштабні композиції, створені Віктором Теличком у тандемі з талановитим закарпатським поетом Василем Вовчком. Це серйозний, глибокий твір a capella «Вівчарики, я не забув про вас», рядок із якого й дав назву програмі (соліст – народний артист України Петро Матій), та натхненна пісня-поема «Наш Тарас» для солістів, хору й оркестру, створена до річниці перепоховання Т.Г.Шевченка (солісти – Іванна Архій і Петро Матій). Крім того «золотий» баритон Закарпаття заспіває один із романсів Віктора Теличка під акомпанемент автора.

У доробку ювіляра є й духовні твори. «Хваліте Господа з небес» із «Літургії св.Іоанна Златоустого» для солістів і мішаного хору часто звучить у виступах Закарпатського народного хору (соліст – Олександр Ференцик). Слухачам неодмінно сподобається також ніжна, прониклива «Нічка» для жіночого квінтету на слова Магдалини Меденцій (солістка – Ольга Свида). І звісно, у концерті буде представлено танцювальні й вокально-хореографічні композиції, музику до який написав Віктор Теличко. Це, зокрема, «Чинадійка» (пост. Володимира Кітченка), румунський народний танець «Інвертіта», «Коцкований», німецький народний танець, «Кумлушський чардаш», словацький народний танець «Васильово цифри» (пост. Клари Балог). Навіть популярна українська народна пісня «Циганочка» не обійдеться без фрагменту ромського танцю. А світлого настрою слухачам додасть урочиста композиція для хору, органу та дзвонів «Різдвяна» – як символ віри в торжество добра, в наближення нашої перемоги. Партія органа – Ольга Чундак. Сольні фрагменти в концерті також виконають андрій Свид, Шандор Шрайнер, Анна Кохан, Любов Малинич, Ростислав Харитон, Іван Легеза.

Авторський вечір Віктора Теличка за участі нашого провідного колективу обіцяє стати непересічною подією в культурно-мистецькому житті краю. Початок о 18.00. Квитки можна придбати на 3-му поверсі адмінбудівлі Закарпатської обласної філармонії. Частина коштів піде на підтримку ЗСУ.

Підготувала Таїсія Грись

Про Захід