Закарпатський кардіоцентр щороку лікує 50-60 тисяч пацієнтів (Фото)

Опубліковано:

Про це сьогодні під час зустрічі голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка та його заступника Василя Дем’янчука з колективом комунального некомерційного підприємства «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» Закарпатської обласної ради повідомив головлікар закладу Роман Соскида.

Керівники облради, власне зібралися аби обговорити подальший розвиток закладу. Відтак провели плідний діалог із лікарями та запропонували долучатися до написання обласної програми розвитку кардіології та взяти участь у написанні проєктів до існуючих нині міжнародних програм у галузі медицини.

«Сьогодні Євросоюз відкриває можливості участі у таких програмах, як Україна-Румунія, Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (HUSKROUA), Україна-Польща та в ряді інших. Тому обласна рада пропонує вам максимально використати ці можливості для покращення матеріально-технічної бази закладу та розвитку його можливостей. З іншого боку ми можемо організувати для представників кардіоцентру партнерство, стажування, навчання і обмін досвідом зі схожими закладами у регіонах ЄС, з якими ми маємо дружні стосунки. Але ініціатива повинна йти, у першу чергу від вас. Від колективу, який я закликаю у ці непрості часи бути монолітним, у якому нема ворожнечі, є взаємопідтримка і порозуміння (бо нам вистачає підступного ворога на Сході і Півдіні)», — звернувся до кардіологів Володимир Чубірко.

У свою чергу Василь Дем’янчук, котрий є куратором у облраді медичної галузі, запропонував розробити обласну програму підтримки лікування серцево-судинних захворювань та делегувати представників закладу, які б фахово описали цей документ та змогли презентувати його перед депутатами.

За словами керівника закладу Романа Соскиди, закарпатський кардіоцентр за багатьма показниками та за наявним обладнанням є найкращим в Україні. У закладі, де працює близько 240 чоловік, щороку лікується 50-60 тисяч хворих. І це відповідає статистиці, згідно з якою близько 60% від усіх хвороб, що фіксуються в Україні, пов’язані з кардіологією. З початком війни до кардіоцентру переїхало більше половини працівників Національного інституту серцево-судинних хвороб імені Миколи Амосова НАМНУ. Попри це, розвиватися закладу є куди.

У процесі діалогу лікарі запропонували створити систему преміювання працівників, які лікують найбільше пацієнтів, організувати спільно з іншими медзакладами єдине підприємство, яке б займалося пранням, наданням транспортних послуг, тощо. Ішлося і про необхідність збереження фахового колективу закладу, придбання портативного ехокардіографа, розхідних матеріалів, плазмового стерилізатора та озвучено ряд інших слушних пропозицій.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід