Закарпатський гурт фестивалитиме у Португалії, на Львівщині буде кіно просто неба, а на Рівненщині дівчину вкусила змія

Опубліковано:

Про участь у фестивалі Закарпатський гурт повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Гурт «Гудаки» був обраний для офіційної вітрини цьогорічного фестивалю WOMEX, який відбудеться у Порто наприкінці жовтня.

Заначимо, що в минулі роки на фестивалі WOMEX Україну представляли ДахаБраха та ONUKA.

Довідково. «Гудаки» (англ. «Hudaki Village Band») — український фольклорний колектив з села Нижнє Селище, створений у 2001 році. Гурт засновано австрійцем Юрґеном Крефтнером, який одружений з українкою і з 1996 року мешкає на Закарпатті.

Основу репертуару складають автентичні народні пісні та мелодії із навколишніх закарпатських сіл. Учасники ансамблю — переважно аматори. Композиції гурт виконує без партитури, у традиційному стилі, без аранжування, електричних інструментів та спецефектів. Переможці міжнародного фолк-фестивалю «Plauener Folkherbst 2010» в німецькому місті Плауен.

Спочатку Гудаки називали себе гуртом з Мармароша, коллектів не пов’язував себе з Україною. Однак після Революції Гідності в 2014 році, де музиканти заграли перед протестувальниками та поліцією, Гудаки почали демонструвати свою приналежність до вільної України.

На Львівщині у суботу, 3 липня, на міському стадіоні міста Рудки транслюватимуть фільм “Бобот та енергія всесвіту” о 18 год та “Гуцулка Ксеня” о 20.00. Показ організовують у межах проєкту “Кіно просто неба”. Мета проєкту — показати сучасне українське кіно у невеличких містечках.

 На Рівненщині в реанімаційне відділення Зарічненської ЦРЛ в стані середньої важкості з діагнозом укус змії була госпіталізована жителька села Бродниця Зарічненської ТГ Варашського району 2007 року народження.Під час збирання у лісі ягід змія вкусила дівчинку.

Про Захід