Закарпатський драмтеатр покаже легендарні «Жменяки»

Опубліковано:

У неділю, 21 травня, о 18.00 на великій сцені Закарпатський муздрамтеатр покаже легендарну закарпатську сагу «Жменяки» за романом Михайла Томчанія. Головну роль гратиме заслужений артист України Василь Шершун.

«Спочатку я грав у виставі Юрка Петричка, швагра Жменяків, – розповідає він. – А після несподіваної смерті заслуженого артиста України Анатолія Мацака став грати старого Жменяка. Мені імпонує образ Івана. Це сильний, неординарний характер, який тримає у покорі цілу родину, водночас дбайливий господар, ще й закохується у свої роки. Відчувається в ньому велика сила, міць. Чого вартує сцена, де він йде до коханки, несучи на собі лантух картоплі!

Звичайно, це трагічна образ: Івана Жменяка свого часу зламав батько, тепер він ламає почуття своїх дітей, розбиваючи їхні кохання. І все заради землі, заради прибутку. Михайло Томчаній написав роман, який чесно відобразив свій час. У «Жменяках» не тільки добірне письмо, але й міцний, розгорнутий сюжет із різними лініями, що охоплює великий історичний період – майже всю першу половину ХХ століття. То ж наша вистава у поставовці народного артиста України Анатолій Філіппов – про всіх нас, про колишнє, сучасне і прийдешнє Закарпаття».

А в неділю, 21 травня, о 12.00 на малечу чекає музична казка Р.Кіплінга «Мауглі».

Закарпатський театр імені братів Шерегіїв

Про Захід