Закарпатські митники викрили ділка, який завіз товар за допомогою «липових» документів

Опубліковано:

Закарпатські митники вивели на чисту воду запорізького ділка, який завіз на митну територію України 100 бочок олії (моторної та гідравлічної), розмитнивши їх за «липовими» документами.

Так, під час митного контролю та оформлення на внутрішньому посту «Мукачево» вантажу «олія моторна» у державних інспекторів оперативного відділу управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці виникла підозра щодо достовірності поданих товаросупровідних документів. У них зазначалося, що товар «олія моторна» у кількості 100 металевих бочок, вагою брутто 19,7 тис тонн, вартістю майже 29 тис дол США оформляється як «повернення в Україну». Виробником, відправником та продавцем вказано одне грузинське підприємство, а покупцем – товариство в м.Запоріжжя.

Відтак, інспектори провели ретельний огляд вантажівки та встановили, що на бочках з олією містяться маркувальні етикетки, у відповідності яких товар виготовлено та розфасовано фірмою, що розташована на тимчасово окупованій російською державою в м.Бердянськ. У результаті перевірки, з’ясувалося, що даний товар незаконно був вивезений в Грузію, а затим через Румунію ввезено на митну територію України.

Таким чином гендиректор запорізької фірми надав Закарпатській митниці неправдиві відомості щодо країни походження, відправника товару «олія моторна», вчинивши правопорушення, передбачене ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі відносно керівника складено протокол, 100 бочок з мастилами, вартістю 970 тис грн, вилучено на склад митниці до рішення суду. Ця стаття передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів та їх конфіскацію.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід