Закарпатські митники виявили у перевізника не задекларовані речі відомих світових марок

Опубліковано:

Не секрет, що наші співвітчизники, перебуваючи за кордоном, наважуються передавати фірмові речі, користуючись послугами перевізників автобусів. Але під час перетину кордону, останні уникають обов’язкової сплати податку за ввезення нового товару, що значно перевищує дозволену митним законодавством суму – 500 євро на одну особу і  вагою до 50 кг. 

Це призводить до вилучення предметів правопорушення та складання протоколів відносно водіїв. Але матеріально насамперед страждають ті, що передають пакунки з брендами, намагаючись обійти сплату митних платежів. Тож, чи варто так ризикувати? 

Ось до прикладу, сьогодні, 20 березня, посадові особи митного посту «Тиса» задокументували порушення митного законодавства, пов’язане із недекларуванням новеньких брендів, загальна орієнтовна вартість яких сягає кілька сотень тисяч гривень.

Порушником виявився 49-річний житель Тернопільщини, який повертався з Іспанії, де перебував у приватних справах. Перетинаючи українсько-угорський кордон на автобусі, під час проходження митних формальностей водій вказав у декларації лише паспортні дані та документи на транспортний засіб. Усно заперечив наявність будь-яких товарів, що підлягають декларуванню, в т.ч таких, переміщення яких через митний кордон України обмежено.

При перевірці навісного багажного відділення, який прикріплений до задньої частини автобуса, інспектори виявили коробки з новенькими фірмовими речами. Тож, перевізник завідомо вніс у декларацію недостовірну інформацію про товар, який, зрозуміло, завозився з-за кордону з комерційною метою, але в обхід сплати митних платежів.

Так, серед не задекларованого багажу митники виявили 15 пар колекційного жіночого та чоловічого взуття торгових марок «MASSIMO DUTTI», «TOM FORD», «GUCCI», «SANDARO», «SCOTCH SODA AMSTERDAM», «LE SILLA»,   «BALLY», «PUMA», «HERMES», 6 од. жіночих сумок відомих брендів: «EMPORIO ARMANI» та «ZARA»; жіночий костюм від «SANDRO», та кілька пар чоловічих джинсів  від «MASSIMO DUTTI».

Відтак, відносно водія складено протокол про порушення митних правил за ч.2 статті 471 Митного кодексу України. Санкції правопорушення передбачають накладення штрафу у розмірі 30% вартості предметів правопорушення. 

Наразі не задекларовані бренди вилучено, їх остаточну вартість визначить спеціаліст-експерт.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід