Закарпатські митники виявили 27 псевдоблагодійників

Опубліковано:

Закарпатська митниця на постійній основі здійснює комплекс заходів, спрямованих на виявлення, припинення та попередження фактів незаконного переміщення через митний кордон України вантажів гуманітарної допомоги, а також їх використання не за цільовим призначенням з метою ухилення від оподаткування та протиправного отримання прибутку в умовах воєнного стану. 

За перші 6 місяців 2024 року митниця направила 638 запитів отримувачам гуманітарної місії, аби ті надали інформацію, чи очікують конкретний вантаж, або підтвердили чи спростували його отримання. 

Відтак, вже виявлено та задокументовано 27 спроб ввезення на митну територію України вантажів у якості гуманітарної допомоги на підставі підроблених документів, що містять неправдиві відомості щодо їх отримувачів (фізичні, юридичні особи та військові формування), за результатами яких складено адміністративні протоколи про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, вартість предметів правопорушення у яких складає 4,7 мільйонів гривень. Серед предметів правопорушень – медичні препарати, автомобілі та ін. 

До правоохоронних органів направлено 44 повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених статтями 201, 358 Кримінального кодексу України. 

За результатами розгляду, в т.ч. за попередній період, у більшості справ судами першої та апеляційної інстанцій осіб-правопорушників визнано винними у вчиненні правопорушень з накладенням адміністративних стягнень у виді штрафу та конфіскацією предметів правопорушення.

Закарпатська митниця

Про Захід