Закарпатські митники конфіскували у прикарпатця брендовий одяг (Фото)

Опубліковано:

Це сталося на митному посту «Тиса», через який перевізники так званих «італійських бусів» зазвичай повертаються з країн Євросоюзу в Україну.

Під час митного контролю у «червоному коридорі» 34-річний водій з Івано-Франківщини задекларував 60 місць багажу із вживаним одягом, вагою 600 кг. Під час усного опитування стверджував, що ніякого більше товару із-за кордону не везе, а надто – який необхідно обов’язково декларувати та сплачувати митні платежі.

Мабуть, водій сподівався, що інспектори не доберуться до всіх пакунків, дорожніх сумок та коробок, що знаходилися в його мікроавтобусі. Та, митники розчарували шофера, вивантаживши всі речі з транспортного засобу і перевіривши вміст кожної посилки.
І ось у двох сумках таки виявили понад три десятки одиниць новенького жіночого одягу іноземного виробництва, які водій вирішив завезти на митну територію України без належного декларування та оподаткування. Жіночі куртки, светри та штани «ICE PLAY» торговельної марки «GILMAR» виробництва Греції та Китаю, загальною кількістю 31 одиниця, значно перевищують дозволену митним законодавством суму – 500 євро для ввезення однією особою без декларування та повної сплати митних платежів.

Так, до прикладу, в інтернет-мережі ціна аналогічного білого пуховика – майже 18 тис грн, а двохсторонньої кольорової куртки – понад 12 тис грн, іншої куртки-пуховика – майже 16 тис грн. Тобто, ціна виявлених незадекларованих брендів перевищує 100 тисяч гривень.
Як правило, у подібних випадках водії не визнають незаконний товар своєю власністю. Винятком і не став івано-франківський перевізник, сказавши, що дві сумки йому передала незнайомка у м.Чизена для доставки в Івано-Франківськ.

Відносно нього складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 МКУ. Наразі партію брендів вилучено, а їхню остаточну вартість встановить спеціаліст-експерт. Справу скерують до суду.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід