Закарпатські лікарі зробили дві унікальні операції (Фото 18+)

Опубліковано:

Опікове відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака – єдине в області, де виконують унікальні операції з реплантації кінцівок, які вважаються одними з найскладніших оперативних втручань в мікрохірургії. В Україні є всього кілька центрів, в яких виконують подібні операції. На минулому тижні лікарі медзакладу виконали дві надважкі реплантації – передпліччя та чотирьох пальців кисті руки.

Пацієнт Іван з Хустщини згадує, як з власної необережності отримав травму передпліччя під час роботи з бензопилою.

«Спочатку «швидка» забрала мене в районну лікарню, де зробили знімок, і відразу повезли в Закарпатську обласну лікарню. Тут мене вже і прооперували. Я все своє життя пропрацював з деревом, ніколи б не подумав, що таке може статися, дуже дякую всім за збережену руку. Почуваюся добре, готуюся до виписки», – додав пан Іван.

Ігор з селища Усть-Чорна Тячівського району, отримав травму у себе вдома, під час роботи за станком.

«Я обрізав дошку на електричній циркулярці, вона вилетіла і мені відрізало чотири пальці. Спочатку мене відвезли в районну лікарню, а потім госпіталізували в опікове відділення Закарпатської обласної лікарні. Тут мене лікарі взяли під свою опіку, за що я їм та всьому колективу дуже вдячний. Ставлення дуже хороше. Почуваюся добре», – розповів пан Ігор.

За словами завідувача опікового відділення Андрія Погоріляка, обидва випадки були складні.

«Перший випадок – травма передпліччя. Від ураження бензопилою травмується дуже великий масив тканин. Терміни зшивання передпліччя досить обмежені, максимум до 8 годин. Ми зробили реплантацію передпліччя, відновили всі анатомічні пошкоджені структури, склали кістки, виконали аутовенозну пластику артерій, відновили кровообіг та найважливіші нерви – ліктьовий і серединний. Також по можливості зшили всі пошкоджені сухожилки та м’язи.

Другий випадок – це реплантація чотирьох пальців. Якщо порівнювати з першим, то реплантація пальців є більш складною, адже там діаметр судин, які ми зшиваємо, в рази менший. Тому у світі операції по реплантації пальців, вважаються одним з найскладніших оперативних втручань в мікрохірургії», – зазначив лікар.

Наразі в обох пацієнтів проходить період успішного приживлення, далі на них чекає довгий процес реабілітації.

Розмовляла Вікторія Андрусяк

Про Захід