Закарпатські лікарі провели надскладну комбіновану операцію (Фото 18+)

Опубліковано:

У Закарпатській обласній клінічній лікарні імені Андрія Новака провели надскладне комбіноване оперативне втручання чоловіку, який отримав вогнепальне поранення. Таких пацієнтів госпіталізують в Закарпатську обласну клінічну лікарню з хронічними ранами через певний період часу, після лікування в інших медзакладах України.

Операцію проводили дві бригади лікарів – травматологи та пластичні хірурги медзакладу, розповідає ортопед-травматолог Закарпатської обласної лікарні Богдан Гук.

«Пацієнт мав комбіновану травму – закритий уламковий перелом плечової кістки з парезом променевого нерва та уламковий перелом литкової кістки з дефектом м’яких тканин. Перша бригада лікарів ліквідувала перелом плечової кістки та проведено ревізію променевого нерва, друга бригада – це пластичні хірурги. Ми, як лікарі-травматологи, зробили відкриту репозицію, видалили  залишки тканин, які заважали звільнити променевий нерв. Адже, якби нерв залишився зажатим між уламками, то рука ніколи б не відновилась. Ми звільнили променевий нерв, відновили фрагменти, зробили фіксацію. Після цього пацієнт вже не потребує гіпсової чи будь-якої іншої пов’язки і з першого дня після операції працює рукою та проходить реабілітацію».

У цей час бригада хірургів опікового відділення виконувала свій напрямок роботи.

 «Вогнепальні дефекти  стопи – досить складна тема і звичайним методом вилікувати це неможливо, – зазначає завідувач опікового відділення  Андрій Погоріляк. – У цьому випадку було виконано закриття вогнепального дефекту м’яких тканин стопи з оголеними кістками, діаметром 10х5 см, васкуляризованим клаптем. Найоптимальнішим для закриття таких дефектів на стопі є суральний  клапоть, який є дуже делікатним. Його потрібно акуратно піднімати, виділяти і переміщувати на ділянку дефекту. Також сформоване васкуляризоване нове ложе для нерва з м’язів плеча, що сприяє швидшому відновленню нервового стовбура та функції руки».

За словами лікаря, комбінована операція тривала більше двох годин. Наразі пацієнт почувається добре, відновлюється та проходить реабілітацію.

Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А. Новака

Про Захід