Закарпатські депутати затвердили програму підтримки пластунського та скаутського руху

Опубліковано:

На пленарному засіданні 5-ї сесії Закарпатської облради депутати затвердили Програму підтримки пластунського та скаутського руху у Закарпатській області на 2021 – 2025 роки. Автор: депутат обласної ради від фракції «Європейська Солідарність» Денис Ман: “Оскільки проєкт обласного бюджету був ухвалений раніше, а програму підтримки прийняли тільки на останній цьогорічній сесії, то і фінансуванням її наповнять уже в 2022 році”.

За словами лідерки пластового руху області Людмили Лівак, програма розрахована до 2025 року, і вона передбачає підтримку більше інституційного розвитку. Йдеться про створення інфраструктури для Пласту – пластових домівок в ОТГ, пластового вишкільного центру, пластових осель, тобто досить багато інфраструктурних проєктів, які створять базу для подальшої діяльності Пласту і дасть можливість організації менше витрачатись фінансово, а швидше утримувати.

“Програма розрахована також на те, аби популяризувати волонтерську пластову роботу і пояснювати в громадах, що вони мають шукати у себе вдома актив, який би за Пласт взявся. Програма передбачає якраз відповідне навчання для цих людей, по-перше, навчання по виховній діяльності, по цінностях Пласту, як ми працюємо, яка у нас методологія. А, по-друге, навчання по адміністративній діяльності. Бо в ідеалі, хотілося би, щоб у підсумку реалізації програми ми мали розвинуті осередки Пласту в області.

На 2022 рік проєктом передбачено на заходи програми попередньо закладено 1 млн 340 тис грн, але, вочевидь, ця цифра коригуватиметься з року в рік, відповідно до поступу програми і залежно від того, як ми справлятимемось”, – зазначає голова закарпатського Пласту.

Про Захід