Закарпатські депутати розглянули бюджетні питання

Опубліковано:

За участі голови Закарпатської облради Володимира Чубірка відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету під головуванням її очільниці Наталії Штефуци. До роботи комісії долучилися Василь Крулько, Михайло Рівіс, Василь Юрик, Іван Чубирко, Олександр Ледида, Юрій Гуледза, Володимир Паульо, Іван Матрунич.
У результаті – узгодили профільні питання, які виносяться на розгляд сесії обласної ради: Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2022 рік та Про внесення змін до обласного бюджету на 2023 рік, затвердженого рішенням обласної ради від 15.12.2022 №722 «Про обласний бюджет на 2023 рік». Інформував – директор департаменту фінансів ОВА Петро Лазар. Наголошувалося, що впродовж 2022 року до загального фонду місцевих бюджетів області мобілізовано податків, зборів та інших доходів у сумі 9 068,8 млн грн, що становить 106,4 % до річних планових показників з урахуванням змін.
Так, за минулий рік до місцевих бюджетів області податку на доходи фізичних осіб надійшло у сумі 6795, 0 млн грн, у т. ч. до обласного бюджету – 1290,2 млн грн, що становить 99,6 % до річних планових показників.
Видатки загального фонду місцевих бюджетів у 2022 становили 13051,8 млн грн, обласного бюджету – 1633,3 млн грн. Органами місцевого самоврядування та обласною військовою адміністрацією протягом 2022 року приймалися рішення щодо внесення змін до бюджетів, відповідно до реалій, які виникали.
Зокрема з обласного бюджету фінансувалися потреби територіальної оборони. Для підтримки внутрішньо переміщених осіб у зв’язку із введенням військового стану – виділено 54,8 млн грн. Із загального обсягу на облаштування місць для ВПО видатки склали 105,1 млн грн, у т. ч. обласного бюджету – 33,5 млн гривень.
Крім того фінансувалися програми, які необхідні для виконання завдань під час воєнного стану: Комплексна програма розвитку цивільного захисту Закарпатської області; Регіональна програма „Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2022-2024 року; Програма надання шефської допомоги військовим частинам, які розташовані на території області на 2021-2025 роки; Програма підвищення спроможності та поліпшення умов несення служби у відділах та відділеннях інспекторів прикордонної служби на українсько-угорському та українсько-словацькому кордонах на 2021-2023 роки; Програма підтримки військових частин Закарпатської області на 2022 рік.
Наразі підготовлено нові обласні програми та підготовлені зміни до діючих, які розглядатимуться депутатським корпусом в установленому порядку.
У ході засідання також обласні депутати розглянули і затвердили тарифи на надання послуг КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» Закарпатської облради.
Загалом під час вивчення питань порядку денного чергової сесії члени комісії надали слушні пропозиції та зауваження для подальшого узгодження президією ради.

Про Захід