Закарпатська письменниця отримала Шевченківську премію 2021 (Фото)

Опубліковано:

У Києві нагородили лауреатів Шевченківської премії, яка уже понад півстоліття відзначає провідних митців культурної сфери. Цього року серед переможців — роман про Студентську революцію української письменниці з Ужгорода Оксани Луцишиної.

Це друге вручення Шевченківської премії після гучного перезавантаження та ребрендингу, який провели агенції ISD Group и TS/D. Раніше вона асоціювалася з совковістю та офіціозом. Сьогодні премія орієнтується на якісні українські твори, що викликають живу реакцію в суспільстві та говорять про актуальні для українців події.

Щорічно премію вручають у 6 номінаціях. Серед них: література, музика, театр, візуальні мистецтва, кіно та публіцистика.

Цього року в номінації “Література” найкращою стала письменниця та перекладачка Оксана Луцишина. Вона отримала відзнаку за останній роман “Іван та Феба”, який відтворює епоху 90-х років. Зокрема, книга розповідає історію “Революції на граніті” — масштабного студентського протесту проти комуністичної влади.

У номінації “Кіномистецтво” переміг фільм “Атлантида” Валентина Васяновича та Владлена Одуденка.  У стрічці йдеться про життя на Донбасі після перемоги України у війні з Росією та повернення окупованих територій. Під час своєї промови режисер зауважив, що трансформована премія ще більше надихає українських митців працювати на розвиток культурної сфери, в тому числі й кіно.

Книжка, яка документує перші місяці окупації Донецька — збірка репортажів Станіслава Асєєва “В ізоляції” отримала нагороду в номінації “журналістика та публіцистика”. Книга вийшла друком у 2018 році, коли журналіст Асєєв перебував у полоні бойовиків ДНР.

“Влітку 2018 року мене вивезли з в’язниці Ізоляції до будівлі так званого МГБ, посадили за ноутбук і показали презентацію цієї збірки. Вона якраз відбувалася у Києві. Тих людей неймовірно дратував факт, що ця книжка з’явилася на світ. І я точно знаю, що ці люди будуть слухати мою промову, бо й надалі відстежують моє життя. Тож сьогодні я хотів би звернутися саме до них і сказати наступне: подивіться на мене уважно й нарешті зрозумійте, що ви програли”, — сказав під час вручення премії Станіслав Асєєв.

Світлини Михайла Марківа.

Про Захід