Закарпатська ОВА посилює партнерство з міжнародною асоціацією «Крок за кроком» (ISSA)

Опубліковано:

Та благодійною організацією Partners Hungary Foundation. Відтепер співпраця триватиме й у напрямку підтримки раннього розвитку дітей, які належать до національних спільнот, а також у сфері запобігання й протидії дискримінації щодо їхніх представників.

Майбутні спільні проєкти керівництво департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій, департаменту освіти і науки, молоді і спорту ОВА обговорило з представниками донорських організацій. Також до зустрічі долучилася директорка обласного благодійного фонду «Благо» Елеонора Кулчар, за посередництва якого в регіоні втілюють ініціативи ISSA та Partners Hungary Foundation.

💬 «Попри те, що наше суспільство стає більш толерантним, проблема упередженого ставлення все ж продовжує існувати. Як свідчить практика, найчастіше випадки дискримінації відбуваються на побутовому рівні, в громадських місцях тощо, – відзначив директор департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА Роман Молдавчук. – Ми цінуємо підтримку закордонних партнерів та бажання допомогти національним спільнотам регіону. Своєю чергою обласна військова адміністрація готова сприяти реалізації спільних ініціатив щодо подолання дискримінації та забезпечення дотримання прав усіх громадян».

За його словами, сьогодні актуальним залишається й питання підтримки раннього розвитку дітей з національних спільнот, зокрема ромів. Своєчасна увага дозволить пришвидшити процес їх повної інтеграції в українське суспільство.

📍Під час зустрічі в обласній військовій адміністрації обговорили перспективи та перші кроки для впровадження проєкту ISSA «Primokiz», який планують втілювати на Закарпатті за участю Partners Hungary Foundation, Ukrainian Step by Step Foundation (USSF) та благодійного фонду «Благо». Ініціатива спрямована на посилення навчання й захисту дітей в умовах воєнного стану.

💬 «Проєкт з підтримки наймолодших наша організація реалізувала в Словенії та Румунії, зараз хочемо це зробити в Україні та Угорщині. Його суть полягає в тому, щоб інвестувати в послуги для дітей раннього віку та за допомогою навчених фасилітаторів Primokiz формувати місцеве лідерство для розвитку й вдосконалення служб, що опікуються неповнолітніми», – підкреслила директорка міжнародної асоціації «Крок за кроком» (ISSA) Ліана Гент.

☝️Нагадаємо, в січні за посередництва обласного благодійного фонду «Благо» закордонні донори вже реалізували на Закарпатті освітній проєкт, за яким надали навчальним закладам майже 70 ноутбуків.

Про Захід