Закарпатська облрада підтримала звернення «Європейської Солідарності» до Кабміну щодо ситуації із субсидіями

Опубліковано:

Закарпатська обласна рада підтримала звернення до Кабінету міністрів України щодо врегулювання окремих питань із забезпечення населення субсидіями, яке ініціювала фракція «Європейська Солідарність» в облраді. На думку депутатів фракції у період пандемії, коли бізнес ще й близько не зумів оговтатися від наслідків карантину, зменшувати обсяг допомоги недоречно.

Зокрема, депутати облради просять Кабмін повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-2018 років, винести на розгляд Верховної Ради України проект Змін до Закону про державний бюджет на 2021 рік з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні і т.д.

«На превеликий жаль, протягом останніх днів ми бачили, як уряд намагається цілеспрямовано зменшити кількість субсидіантів в умовах, коли ми відчуваємо, що й саме населення неспроможне оплатити свої зобов’язання перед комунальними службами. В умовах, коли й бізнес не може повноцінно працювати та зберігати ті робочі місця, які було до пандемії ковіду-19, такі кроки, напевно, були дуже необдуманими, – вважає заступник голови Закарпатської облради Denys Man. – Мені здається, що тиск, який здійснювала Європейська Солідарність по всій Україні, призвів до того, що Кабмін все ж таки переглянув процедуру, яка зобов’язувала субсидіантів особисто приходити в органи соціального захисту, подавати персональні письмові заяви. Вважаю, що система, яка працювала досі, коли автоматично перераховувалися субсидії, була значно ефективніша. Вона дозволяла зберегти і здоров’я, і права громадян».

На думку Дениса Мана, оскільки сума коштів, передбачена в Державному бюджеті на субсидії, є значно меншою, ніж у 2020 році, не дивно, що уряд повинен діяти в рамках, які сам собі й поставив.

«Наше звернення в Закарпатській обласній раді говорить про те, що підходи до населення повинні бути людиноорієнтованими. Це перше й ключове, про що ми маємо говорити. Ми не можемо жити в різних світах – окремо чиновники і окремо громадяни, – наголосив депутат. – Мені дуже шкода, що для того, аби нас нарешті почули, доводиться приймати політичні звернення. Мені здається, що уряду потрібно просто нормально регламентувати свою роботу у сфері соціального захисту субсидій».

Про Захід