Закарпатська митниця видала 3985 сертифікатів на продукцію українського походження

Опубліковано:

Закарпатська митниця в повному обсязі забезпечує виконання угод про вільну торгівлю, укладених Україною, в частини видачі експортерам сертифікатів з перевезення товарів форми EUR.1 на продукцію українського походження.

Так, впродовж січня-вересня 2021 року митницею видано 3985 сертифікатів форми EUR.1, що на 985 більше, ніж за аналогічний період 2020 року.
Відтак, експортери отримали сертифікати з перевезення товарів форми EUR.1 на продукцію машинобудівної, автомобільної та швейної галузей, продовольчі консервовані товари, рослинну продукцію, вирощену на території України, вироби з деревини та інші промислові товари.

Українські товари з сертифікатами EUR.1 експортувалися до 25 країн світу. Найбільшу кількість сертифікатів EUR.1 оформлено на поставки до Угорщини, Словаччини, Німеччини, Польщі, Чехії. Оформлялися сертифікати EUR.1 на поодинокі поставки товарів до Ізраїлю, Естонії, Іспанії, Латвії, Фінляндії та Болгарії.

Нагадують, що сертифікат з перевезення товарів форми EUR.1 видається у випадку, якщо його потрібно пред’явити при ввезенні товарів на митну територію країн ЄС, ЄАВТ, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Чорногорії, Грузії та Держави Ізраїль, як доказ того, що товари українського походження відповідають вимогам правил преференційного походження при застосуванні преференційних ставок ввізного мита.

Отримати сертифікат з перевезення товарів форми EUR.1 можна у посадової особи митниці під час експорту товарів за місцем проведення митного оформлення або після експорту товарів за місцем здійснення митного оформлення або місцем державної реєстрації експортера.

Для забезпечення спрощеного допуску товарів українського походження на зовнішні ринків з наданням преференційного режиму оподаткування Держмитслужбою на веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», за адресою, запроваджено сервіс перевірки факту видачі сертифікатів з перевезення (походження) товарів форми EUR.1 в режимі реального часу. Щоб перевірити сертифікати, достатньо зазначити дату, номер сертифіката та вагові показники партії товару.

Крім того, за допомогою програмно-інформаційного комплексу автоматизованої системи митного оформлення при видачі сертифікатів EUR.1 в графі 7 проставляється QR-код, що дає можливість при розпізнаванні його сканувальним пристроєм встановити факт видачі сертифікату EUR.1.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід