Закарпатська митниця – про навчальний курс «Школа експортера»

Опубліковано:

У вівторок, 4 червня, у Закарпатській ОВА відбувся брифінг, на якому медійникам розповіли про проведення навчального курсу «Школа експортера». Цей захід заплановано на 11-12 червня п.р. для менеджерів та керівників підприємств, які здійснюють зовнішньоекономічну та митно-брокерську діяльність, або початківців у цій сфері.

Серед спікерів на брифінгу – в.о. заступника начальника Закарпатської митниці Василь Татош, який наголосив на тому, що митники зацікавлені на обізнаності представників бізнесу та брокерів у митному законодавстві.

«Тренінг направлений на інформування суб’єктів ЗЕД з митними правилами при переміщенні товарів через кордон та новації у митному законодавстві, – зазначив Василь Васильович. – Митниця зацікавлена у тому, щоб українські товари все більше з’являлися на європейському ринку. Адже це – надходження валютної виручки в економіку нашої держави та забезпечення робочими місцями. Експортно-орієнтована економіка – здорова економіка. Під час курсу митники детально розкажуть про новації у законодавстві, які передбачають спрощення для бізнесу та можливості для економії при організації митної логістики. Це, в свою чергу, відобразиться на зниженні вартості вітчизняних товарів, відповідно – підвищить їх конкурентоспроможність».

Посадовець наголосив на тому, що Закарпатська митниця прагне змінити сприйняття роботи митників в очах бізнесу, як бюрократизованої державної структури. Та продемонструвати, що митниця, в першу чергу, помічник для бізнесу, а не перепона на їх шляху.

«Митниця готова показати свою відкритість у відносинах бізнес-держава. Заплановане навчання однозначно буде цікавим для експортерів, які виходять на закордонні ринки», – резюмував Василь Татош.

Довідково: «Школу експортера» організовує ОВА та Закарпатська митниця спільно з Програмою розвитку ООН у рамках реалізації проекту «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом поєднання просування експорту з регіональним розвитком та Цілями сталого розвитку» за підтримки проекту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансує уряд Німеччини і втілює німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Закарпатська митниця

Про Захід