Закарпатська митниця: найчастіше предметами правопорушень виступали автомобілі, психотропи, промислові та продовольчі товари

Опубліковано:

За фактами порушень митного законодавства за 5 місяців 2024 року підрозділами Закарпатської митниці складено 366 протоколів про порушення митних правил. Загальна вартість предметів правопорушень становить 68,7 млн грн.

Як зазначають в управлінні боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці, сума протоколів не остаточна, оскільки в 7-х справах за ознаками статей 471, 483 Митного кодексу України вартість предметів правопорушення ще не встановлена спеціалістами-експертами.

При цьому, за 94 справами про ПМП предмети правопорушень на загальну суму 8,4 млн грн реально вилучені.

Найчастіше порушення митного законодавства фіксувалися на в’їзд в Україну, складено 252 протоколи на суму 47,8 млн грн, а на виїзд – 114 справ на 21 млн грн.

Серед предметів правопорушень виступали:

транспортні засоби – 149 справ на суму 21,4 млн грн;

промислові товари – 21 справа на суму 5,7 млн грн;

  • валюта – 1 справа на суму 7,8 млн грн;
  • продовольчі товари – 18 справ на суму 19,5 млн грн;
  • тютюнові вироби – 17 справ на суму 14 млн грн;
  • наркотичні та психотропні речовини – 30 справ;
  • зброя, боєприпаси, спецзасоби – 15 справ.

Найбільш характерними порушеннями в зоні діяльності Закарпатської митниці є порушення громадянами термінів доставки транспортних засобів до митниці призначення, недекларування товарів громадянами, перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів, переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, неправомірне звільнення від сплати платежів чи зменшення їх розміру.

Про Захід