Закарпатська митниця: Євросоюз залишається основним постачальником імпорту

Опубліковано:


На сьогодні країни Євросоюзу залишаються важливим торговим партнером України, зокрема і Закарпаття, особливо в секторі імпорту. Експорт більше залежить від призначення вітчизняних товарів, але значна його частина також експортується до ЄС.
На сьогодні у зоні діяльності Закарпатської митниці акредитовано 7 тисяч 34 учасника ЗЕД, з яких – 1488 активно здійснювали зовнішньоторгівельні операції впродовж І півріччя 2024 року. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року акредитованих суб’єктів ЗЕД збільшилося на 574 підприємства.Загалом за півроку закарпатські митники оформили 71,4 тис. митних декларацій, з яких у режимі імпорт – 44,2 тис., експорт – 26 тис. та транзит – 1,2 тис. МД.
Цьогоріч загальна вартість імпорту становила понад 78,4 млрд. грн, що на 43%  більше за аналогічний період минулого року.Основні товарні групи: засоби наземного транспорту, реактори ядерні, котли, електричні машини та їх обладнання і частини; апаратура, в т.ч. і телевізійна, для запису або відтворення звуку та зображення, їх частини та приладдя прилади, апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, хірургічні; пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них; чорні метали, різноманітна хімічна продукція тощо.Зовнішньоекономічні операції проводилися з торговельними партнерами здебільшого з країн Євросоюзу. Так, імпорт товарів здійснювався переважно з Чехії, Словаччини, Угорщини, Італії, Німеччини, Польщі, Іспанія, Австрії, Китаю, Словенії, Литви та інших країн.
А от загальна вартість експорту за І-ше півріччя становила 15,2 млрд грн.Серед основних експортних товарів: насіння і плоди олійних рослин, інше насіння, плоди та зерна; деревина і вироби з неї, деревне вугілля; зернові культури; меблі; постільні речі, матраци, матрацні основи, диванні подушки та аналогічні набивні речі меблів, світильники; залишки і відходи харчової промисловості, готові корми для тварин; органічні хімічні сполуки; цукор і кондитерські вироби з нього тощо.Експорт товарів за вказаний період здійснювався в основному в країни Євросоюзу, зокрема: Німеччину, Італію, Угорщину, Румунію, Чехію, Словаччину, Австрію, Францію, Польщу та ін.
Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід