Закарпатська лікарня ім. А. Новака співпрацюватиме з партнерами із Польщі

Опубліковано:

У четвер, 6 червня, у прес-центрі Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака директор медзакладу Юрій Яцина та керівник Люблінської регіональної спеціалізованої лікарні ім. Стефана Кардинала Вишинського Петр Матей підписали угоду про співпрацю.

Основна мета – впровадження й удосконалення сучасних діагностичних та терапевтичних методів у двох лікарнях регіонального рівня з особливою увагою серцево-судинним захворюванням, нейрохірургічним втручанням, бойовим травмам для досягнення більшої ефективності та якості в процесі діагностики й лікування.

Проект CROSSDIAM, який реалізовуватиметься у 2024-2025 роках, спрямований на покращення спеціалізованого медичного обслуговування, розширення бази лікування серцево-судинних захворювань, а також захворювань, що потребують нейрохірургічного лікування, зокрема постраждалих у військових конфліктах.

«Це другий міжнародний проект, в якому бере участь наша лікарня. Для медзакладу це велика справа. Протягом проекту ми придбаємо новий ангіограф та лабораторне обладнання, якими зможемо значно покращити надання медичних послуг.  Якщо трохи повернутись назад в минуле, то в нашому медзакладі 25 років тому активно проводилося лікування хворих з використанням ангіографічного обладнання. На превеликий жаль, апарат вийшов з ладу і останні 20 років ми цю послугу не надавали.  Два роки тому ми отримали від колег з Фінляндії портативний ангіограф, на якому відновили роботу. Також в рамках проекту передбачені спільні навчання, обмін досвідом, проведення конференцій та інших заходів», – зазначив директор Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака Юрій Яцина.

Загальний бюджет проекту: 2, 894 289, 86 євро, бюджет партнера в Україні: 1 422 400 євро, з них – грант ЄС: 1 137 920 євро, власні кошти: 284 480 євро.

«Така співпраця спрямована на те, щоб наші зв’язки були більш тісні, оптимізму теж додає той факт, що є абсолютна підтримка регіональної влади,  як зі сторони Закарпаття так і Люблінського воєводства, тому я переконаний що все буде добре. Ми намагаємося робити все що в наших силах, щоб підтримати Україну, щоб подолати нашого, не побоюсь сказати спільного ворога,  – додав директор Люблінської регіональної спеціалізованої лікарні ім. С. Вишинського Петр Матей.

На заході був присутній заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук, який подякував усім причетним до впровадження проекту, а польським партнерам за допомогу та підтримку у надскладний для України час та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю між медичними закладами.

Вікторія Андрусяк

Про Захід