Закарпатська Ендоклініка: 8 корисних рекомендацій від невролога Власти Гук (Відео)

Опубліковано:

8 рекомендацій від невропатолога Закарпатська Ендоклініка Власти Миронівни Гук, які Вам точно допоможуть у боротися зі стресами та надмірною тривожністю:

  1. Безпека. Перш за все, потрібно запитати себе: «Чи я в безпеці?», якщо Ви відповіли собі, що так, Ви в безпеці – мозок одразу заспокоюється, і , відповідно, зменшується виділення гормонів стресу.
    Якщо ж Ви вважаєте, що Ви не є в 100% безпеці, тоді Ви можете трохи заспокоїтись, зробивши дихальні вправи. Найпростіша методика – дихальні вправи «по квадрату»: 4 секунди на вдих, на 4 секунди – затримка дихання на вдиху, 4 секунди видих, 4 секунди – затримка на видиху. Вправа «по квадрату» допоможе вам віднайти відчуття комфорту та безпеки. Тривалість виконання вправи – до 3 хв., але якщо Ви відчуваєте запаморочення – виконання вправи варто зупинити.
  2. Прогулянки – зменшують рівень кортизолу в крові, здійснюють заспокійливу дію на головний мозок, зменшують виділення гормонів стресу, збільшують вироблення таких гормонів, як серотонін, дофамін та норадреналін.
  3. Медитації – надзвичайно ефективний спосіб заспокоєння при тривожних розладах. Щоденні 10-хвилинні, бажано 2-разові медитації, зумовлять відчуття психологічного комфорту та покращать настрій. Сприятимуть зменшенню негативних думок та ефекту, так званого, «негативного мозку»
  4. Фізична активність – заняття у спортивних залах, кардіонавантаження, які повинні бути присутні у вашому житті не менше, аніж 3 рази на тиждень по 30 хв. Якщо Вам не вдається виділити час для повноцінних тренувань, намагайтеся займатися вдома, зранку, з використанням спортивного приладдя, як-от: гантелі, еспандери, спортивні резинки тощо, або без нього. Долучайтеся також до онлайн тренувань.
  5. Харчування – здорове : зменшена кількість тваринних жирів в раціоні, більше фруктів, овочів та ненасичених жирних кислот. Саме тому використовуйте у своєму раціоні різні олії – особливо оливкову, а також дотримуйтесь «середземноморського раціону», до якого входить вживання достатньої кількості риби.
  6. Спілкування – з друзями, з родиною. Проговорюйте свої проблеми, доносьте свою точку зору до близьких. Якщо одноразово проговорити свою проблему недостатньо, робіть це декілька разів. Комунікація дозволить Вам тверезо оцінити своє бачення: чи воно є хибним, чи правильним, та дозволить мозку почувати себе в безпеці.
  7. Здоровий сон – режимний, тривалістю не менше, аніж 7 годин безперервного сну. За 30 хв до сну подбайте про те, щоб в приміщенні, де ви знаходитесь було неяскраве, тепле освітлення, уникайте блакитно-білих спектрів світла, що подразнюють супрахіазматичні ядра. Гучність електроприладів, на кшталт телевізору, радіо, тощо – тримайте на помірному рівні. Не переїдайте. При потребі – під контролем лікаря вживайте заспокійливі засоби.
  8. Бажаємо залишатися здоровими, щасливими, усміхненими! Але, якщо у Вас виникатимуть труднощі із застосуванням даних рекомендацій – чекаємо Вас на прийомі в Endo Clinic, де разом з Вами ми вирішимо Ваші проблеми зі здоров’ям!

Візьмемо гормони під контроль!

Запис на прийом:

  • на сайті endo-clinic.uz.ua
    за номерами:
    (067) 375-60-50,
    (099) 268-70-28
    м. Ужгород, вул. Льва Толстого, 27А

Відео — тут.

Про Захід