Закарпатець розчавив руку вантажівкою: лікарі врятували кінцівку (Фото 18+)

Опубліковано:

У Закарпатську обласну клінічну лікарню імені Андрія Новака ургентно госпіталізували 37-річного жителя Міжгір’я, який під час ремонту автомобіля отримав надважку травму лівої кисті та передпліччя. Коли він змінював пробите колесо на вантажівці, домкрат, на якому тримався автомобіль, зламався і зірвався на руку.

«Нам зателефонували колеги з Міжгірської лікарні і в режимі відеоконференції показали, як виглядає рука пацієнта після отриманої травми. Було прийнято рішення транспортувати його в Закарпатську обласну клінічну лікарню та спробувати зберегти руку. Один з факторів, який посприяв тому, що ми наважилися зробити цю операцію – це молодий вік та стабільний стан хворого», – розповідає завідувач опікового відділення ЗОКЛ ім. А. Новака Андрій Погоріляк.

За словами Андрія Йосиповича, розчавлення і тракційне пошкодження – це найбільш негативний механізм травми, який міг отримати пацієнт. Під час спроби витягнути руку з-під вантажівки у нього були видрані сухожилки, нерви та  судини.

 Ми виконали повне відновлення пошкоджених анатомічних структур з первинною реконструктивно-відновлювальною операцією, тобто ми знайшли більш-менш неушкоджені судини, які можна було зшити. Як би їх не було, то потрібно було б робити ампутацію кисті. Також під час втручання виділили пошкоджені судини, нерви, сухожилки, позшивали все та зробили репозицію кісток. Операція тривала більше 4-х годин і пройшла успішно. Сьогодні можемо сказати, що рука в нього залишиться і він зможе  нею користуватися. Звісно не в повному обсязі, як до отриманої травми, а десь на 80%. Але це результат порівняно з ампутацією», – зазначив Андрій Погоріляк.

Пацієнт готується ще до одного невеликого оперативного втручання, адже зона розчавлення була великою і частина шкіри не прижилася. Наразі каже, що почувається добре і потрохи починає рухати пальцями.

«Дякую лікарю та всьому медичному персоналу опікового відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні за те, що після такої надскладної травми вдалося уникнути ампутації і залишитися з рукою», – говорить пацієнт.

Зазначимо, що операції з реплантації (зшивання) кінцівок не проводяться в інших лікувальних закладах Закарпаття та й в більшості медзакладів України. Відновлення після таких травм є тривалим і може зайняти рік. Після втручання потрібно пройти декілька курсів реабілітації та дотримуватися рекомендацій лікарів.

Розмовляла Вікторія Андрусяк

Про Захід