За незаконну порубку, обробку та реалізацію лісу на Рівненщині судитимуть групу осіб

Опубліковано:

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно чотирьох жителів Сарненського району, яким інкримінуютьнезаконну порубку, перевезення, зберігання та збут лісу, вчинені за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки, а такожвикористання службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило істотну шкоду державним інтересам (ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 364 КК України).

Слідством встановлено, що лісничий ДП «Остківське лісове господарство», будучи працівником Державної лісової охорони, замість того, аби забезпечувати охорону лісу та контроль за його вирубкою – налагодив  злочинну схему, до якої залучив ще трьох своїх знайомих.

Зокрема, лісничий, як організатор, підшуковував місця під порубки в лісовому масиві, організовував незаконні рубки дерев та транспорт для перевезення зрубаної деревини на територію пилорами. Крім того, саме він здійснював реалізацію готової лісопродукції, розподіляв прибуток та вживав заходи для приховування злочинної діяльності групи.

Двоє інших учасників безпосередньо займались незаконними рубками дерев та їх перевезенням до лісопилорами. Ще один виконавець – працівник вказаної пилорами, який приймав деревину, здійснював її обробку та реалізовував готову лісопродукцію.

В ході досудового розслідування в учасників угруповання виявлено та вилучено понад 50 метрів кубічних деревини без відповідних документів – 20 кубометрів «кругляка» і більше 30 метрів кубічних обрізної дошки на загальну суму майже 200 тис грн. Цієї кількості продукції вистачило б для будівництва двох будинків.

Крім того, у чоловіків вилучили також автомобіль «ЗІЛ 131» з напівпричепом та маніпулятором, бензопили та інші знаряддя вчинення злочину. На вилучене майно судом накладено арешт.

Обвинувальний акт скеровано до Рокитнівського районного суду.

Досудове розслідування проводили слідчі третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Рівному) ТУ ДБР, розташованого у місті Хмельницькому за оперативного супроводу УСР в Рівненській області ДСР НП України.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5до 7 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 КонституціїУкраїни особа вважається невинуватою у вчиненнізлочину і не може бути піддана кримінальномупокаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальнимвироком суду.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури

Про Захід