За які кошти планують добудовувати Хмельницьку АЕС повідомили в Енергоатомі

Опубліковано:

Для добудовування Хмельницької атомної електростанції планують залучити кредитні кошти, а також власні кошти НАЕК “Енергоатом”

Про це повідомив Укрінформ з посиланням на слова міністра енергетики Германа Галущенка під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, інформує Еспресо.Захід 

Для добудовування Хмельницької атомної електростанції планується залучити кредитні кошти, а також власні кошти НАЕК “Енергоатом”.

Під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг міністр енергетики Герман Галущенко сказав, що для добудовування Хмельницької АЕС планують залучити кредитні кошти, а також власні кошти НАЕК “Енергоатом”. Хоча наразі про надання державних гарантій під кредит не йдеться. У червні також заплановано підписати угоду про купівлю двох ядерних реакторів у Болгарії. Мова про реактори російського виробництва з недобудованої АЕС “Белене”. Інформація про наміри такої закупівлі з’явилася у березні 2023 року.

Важливо, що комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав до першого читання законопроєкт про добудову енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції.

Укрінформ нанголошує, що нині на Хмельницькій АЕС працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 – у червні 1986-го. Обидва блоки запроєктовані на потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Попри будівельну готовність 3-го блоку на 75% та 4-го – на 28%, у 1990 році через мораторій на будівництво нових АЕС проєкт призупинили.

Про Захід