За 3 хвилини – до пацієнта: як на Закарпатті хворого рятували (Відео)

Опубліковано:

Блискавично та професійно спрацювали медики Виноградівської «швидкої» та відділення екстреної медичної допомоги районної лікарні:  62-річного пацієнта із підозрою на інфаркт доставили до медзакладу за кілька хвилин від виклику, надали меддопомогу і після покращення та стабілізації стану доправили до реанімаційного відділення.

Як розповів лікар з невідкладних станів Виноградівської СЕМД Василь МАРКОВИЧ, біля пацієнта медики були через три хвилини від самого виклику. Пацієнт не дійшов 100 метрів до районної поліклініки – із направлення сімейного лікаря він прямував на консультацію до кардіолога. Стало погано із серцем. Донька зателефонувала на «103»…  

«Пацієнту надали медичну допомогу згідно протоколу гострого коронарного синдрому. Як з’ясувалося, він раніше переніс стентування, тепер скаржився на гострі болі в серці. Була підозра на повторний інфаркт. В таких випадках – час грає вирішальну роль. Чим скоріше пацієнт отримає фахову медичну допомогу, тим більший шанс звести до мінімуму життєво небезпечні ускладнення», – зауважив Василь МАРКОВИЧ.  Лікар відзначив, що його команда у складі фельдшера Івана ЛЮБКИ та водія Юрія ГОЛОВНИЧА спрацювала на “відмінно” :-).  

  Також медик нагадав небезпечні Симптоми інфаркту за яких потрібно негайно телефонувати на 103 :

– дуже сильний пекучий, стискаючий біль за грудиною, що не зникає понад 15 хвилин після прийому ліків;

– біль між лопатками;

– відчуття болю у лівій руці, шиї та нижній щелепі;

– задишка, пітливість;

– нудота, блювання;

– запаморочення, слабкість.

КНП “Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги” ЗОР

Про Захід