З Ужгорода стартував всеукраїнський велопробіг ветеранів війни (Фото, Відео)

Опубліковано:

Учасники прямують до Маріуполя. За 12 днів вони подолають 1800 кілометрів. Веломандрівка присвячена Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України. Щодня учасники проїжджатимуть відстань до 200 кілометрів.

Іван БАЛАШОВ організатор та учасник велопробігу

У нас етапи різні сьогодні у нас буде найважчий етап, бо ми будемо їхати через перевал до Стрия, а це 198 км. По дальності у нас це буде етап 204 км ( Київ-Лубне), пару етапів по 80 км, середні етапи 120-150 км. Це для нас не важко, бо усі люди підготовлені. До 200 км на день для нас це нормальна дистанція, аби стільки проїхати на слідуючий день.

З Ужгорода стартували 4 велосипедистів. 2 учасники бойових дій в Афганістані та ще двоє – учасники бойових дій на сході України. Анатолій приїхав з столиці. Стартує з Ужгорода разом з побратимами. У свої 59 таку дистанцію сприймає як виклик собі, та каже головне – ідея велоподорожі – об‘єднати Схід та Захід країни.

Анатолій ВЕРЕСЕНКО учасник велопробігу

Це саме головне і всі люди до цього тягнуться: і на Заході ви, і в центрі ми, і на Сході там, куди ми їдемо Підтримати учасників велопробігу прийшло кількадесят колег велосипедистів. Вони проїдуть з учасниками певну частину дистанції.

Олександр БІЛАК президент Федерації велосипедних видів спорту Закарпаття

В Ужгороді дуже дружня велоспільнота і в Закарпатті взагалі ведоспільнота дружня. Сьогодні багато наших друзів проїдуть хто до Мукачева, хто аж до Нижніх воріт на перевал аби провести наших колег, які проїдуть біля 1800 км загалом. + В усіх містах, якими будуть проїжджати по велопробігу будуть підтримувати учасників усі велоспільноти. Це і в Стрию, і в Хмельницькому, і в Тернополі, і в Києві, і, звичайно, в Маріуполі. У нас дружні стосунки з всіма федераціями велосипедного спорту у всіх областях.

Загалом до участі у велопробігу зареєструвалися понад 1500 учасників. Та до мандрівки приєднається значно більше людей,- впевнені організатори. На шляху від Ужгорода до Маріуполя заплановані зустрічі з родинами загиблих, покладання квіти до пам’ятників та Алей слави.

Про Захід