З початку війни ДБР розслідує 1152 провадження щодо зрадників та колаборантів (Інфографіка)

Опубліковано:

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників, перебіжчиків та колаборантів.

Загалом з 24 лютого 2022 року ДБР розслідує 1 тис. 152 кримінальних провадження щодо злочинів проти основ національної безпеки, а саме: 933 кримінальних провадження за фактом державної зради (ст. 111 КК України), 176 кримінальних проваджень – за фактом колабораційної діяльності (ст. 111-1 КК України), 14 кримінальних проваджень – щодо пособників державі-агресору (ст. 111-2 КК України) та інші.

За результатами роботи ДБР 472 фігурантам вже повідомлено про підозру, 303 особи оголошено у розшук, 1 тис. 280 осіб перевіряється на причетність до державної зради та колабораційної діяльності. До суду за цими статтями вже направлено 112 проваджень.

Найбільшу кількість проваджень відкрито у Луганській, Запорізькій, Донецькій, Харківській та Херсонській областях, серед яких такі факти:

  • За матеріалами ДБР судитимуть двох експравоохоронців, які допомагають ворогу проводити фільтраційні заходи у Бердянському районі 
  • ДБР затримало ще чотирьох херсонських колаборантів 
  • На Харківщині перед судом постане керівник лісгоспу, який перейшов на бік окупантів 
  • ДБР завершило розслідування щодо начальника дільничних інспекторів окупаційної поліції Вовчанська 
  • ДБР повідомило про підозру правоохоронцю з Лиману, який змушував затриманих збирати тіла загиблих 
  • За матеріалами ДБР засуджено до 13 років ув’язнення матроса-зрадника з Криму, який потрапив у полон на Херсонщині 

Робота триває.

Державне бюро розслідувань

Про Захід