Вже понад 100 українців отримали безкоштовну юридичну допомогу у Волонтерському штабі «УКРАЇНСЬКОЇ КОМАНДИ» в Ужгороді

Опубліковано:

Близько двох місяців тому Волонтерський штаб «УКРАЇНСЬКА КОМАНДА» розпочав проєкт з надання безоплатної юридичної допомоги. За цей період до нашого юриста надійшло більш як сто звернень, які було прийняті та опрацьовані. Більшість — від внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що постраждали внаслідок бойових дій.

Проблематика — широка. Це і питання відновлення документів, і матеріальної допомоги ВПО, і реєстрація громадського об‘єднання, і оренда нерухомості, і питання військового обліку, і багато-багато інших.

Зокрема було й звернення з проханням допомогти українському студентові продовжити навчання за кордоном.

«За правовою допомогою звернулася пані Марія з Маріуполя. Через війну, яку розпочала росія проти України, їй, разом з матір’ю та повнолітнім сином, довелося евакуюватися до Ужгорода. Її син Сергій ще до пандемії Covid-19 вступив до престижного європейського університету. Пізніше, з початком пандемії, студентів було переведено на дистанційне навчання, тож Сергій повернувся додому і попри навчання на очній формі, перебував в Україні.

Наразі навчальний процес в іноземному закладі відновлено в звичному режимі, вже не дистанційне, тож, щоб продовжити здобувати освіту, постало питання виїзду Сергія за кордон. Проте з початком введення в Україні воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років, придатним до військової служби, заборонено перетинати державний кордон на виїзд (крім деяких винятків, визначених законодавством). Отже виникла потреба в допомозі як правильно і законно продовжити навчання в іноземному університеті», – розповів юрист Волонтерського штабу «УКРАЇНСЬКА КОМАНДА» п.Сергій.

За його словами, з метою надання юридичної допомоги було вжито наступні заходи:

  • вчинено нотаріальний переклад Договору про надання освітніх послуг та Листа від іноземного вищого навчального закладу з підтвердженням навчання у ньому Сергія;
  • після отримання цих документів наш юрист разом з Сергієм звернулися до Ужгородського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки за отриманням довідки з військового комісаріату про дозвіл на перетин кордону.

«Кілька важливих аспектів. Перш за все, при підготовці документів потрібно пам’ятати, що виключно лише лист від вищого навчального закладу про підтвердження навчання особи чи лист-запрошення — це не є належним документом, що підтверджує ваше навчання. Він є лише додатковим підтвердженням, яке може допомогти пришвидшити процес отримання довідки з військового комісаріату. Важливим є саме нотаріальний переклад договору з іноземним вищим навчальним закладом.

Також варто взяти до уваги, що при зверненні до Центрів комплектування та соціальної підтримки, якщо ви перебуваєте на військовому обліку на території, де не ведуться активні бойові дії, то вам можуть запропонувати, звернутися до Центру комплектування та соціального захисту за місцем вашого обліку», – зазначив юрист.

Нагадуємо, правова допомога надається громадянам у таких сферах:

  • фіксація знищеного/пошкодженого майна;
  • документування фактів мародерства,
  • розкрадання, грабежів майна;
  • отримання адресної фінансової допомоги внутрішньо переміщеним особам;
  • загальноюридична консультація;
  • пенсійні консультації;
  • консультації з питань оформлення документів (заміни в разі втрати або пошкодження), видачі дублікатів (повторній видачі) тощо.

Попередній запис на безоплатну юридичну консультацію на Закарпатті за номером телефону: +38 066 940 03 07.

Також, за потреби отримання безкоштовної правової допомоги в інших областях України, за цим номером телефону можна дізнатись й контактні дані в інших містах.

Звертайтесь самі та передавайте контакти тим, хто цього потребує!

Про Захід