Вибірково-санітарна рубка на Ужгородщині: подробиці від лісівників (Фото, відео)

Опубліковано:

Кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями ЗОУЛМГ, яке бере свій початок 2016 року та на думку прокуратури призвело до збитків державного бюджету на понад 2 з половиною млн. грн. через санітарно-оздоровчі заходи в межах природно-заповідного фонду на території Великодобронського лісництва Ужгородського держлісгсопу.

Нібито у 2016 році посадовці держлісгоспу не отримали від Міністерства екології відповідний дозвіл. Врешті в рамках досудового розслідування, представники прокуратури та управління захисту економіки, у супроводі працівників держлісгоспу та обласного управління, провели огляд місця де проводились санітарно-оздоровчі заходи.

Тут правоохоронці намагались знайти пні, яких до речі сьогодні важко виявити саме за 2016 рік, адже санітарно-оздоровчі заходи проводились тут й у попередні роки. Однак незважаючи на це, всі пні пройшли заміри для подальшої експертної оцінки. Самого експерта на місці не було.

Паралельно із цим, на місці також працювали спеціалісти Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва. Дослідивши дубові насадження природно-заповідного фонду, останні прийшли до висновку, що санітарно-оздоровчі заходи тут були необхідні, й навіть потребують їх зараз, адже деякі дерева вже мають ознаки хвороби поперечного раку дуба.

Слід зауважити, що вся деревина була реалізована через електронний облік, а від виручених коштів було сплачено податки.

Однак незважаючи на це, обвинувачення безпідставно заявляє про нанесення державі збитків, навіть попри те, що за зверненням прокуратури до суду з проханням визнати лісорубні квитки незаконними та їх анулювати, Восьмий Апеляційний адміністративний суд прийняв рішення на користь Ужгородського держлісгоспу, що підтверджує законність видачі лісорубних квитків та проведення санітарно-оздоровчих заходів на вищезазначеній території, інформує ЗОУЛМГ.Про Захід