Вперше в Україні: у Львові провели трансплантацію легень для дорослого і пересадку серця для дитини

Опубліковано:

Ці операції провели медики лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, інформує ЛМР.


«За останню добу українська медицина зробила величезний крок вперед. Вперше в нашій історії в лікарні швидкої допомоги міста Львова пересадили легені, а ще – серце дитині. Ми – незмінно на шляху до трансплантаційної незалежності.

Один донор – п’ять врятованих життів.

Напередодні ввечері 54-річний чоловік помер від геморагічного інсульту. Його стан був несумісний з життям. Та попри трагедію, сім’я донора – дружина та двоє дітей дали згоду на забір органів.

Перші в Україні легені пересадили 56-річному львів’янину Віктору. Чоловік хворів на бульозну емфізему легень більше 10 років, три з яких він практично не виходить з дому – кисневозалежний. Без пересадки – не прожив би й кількох місяців. Трансплантацію провези наші кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король з допомогою польських колег Пьотра Паска, Мачіей Урліка та Стасела Томаша, на рахунку яких – більше сотні пересадок легень. Вони приїхали до нас із міста Забже з Сілезького центру хвороб серця, де наша команда уже неодноразово проходила стажування.

І ще – велика подяка директору SCCS Zabrze, професору Мар‘яну Зембалі за підтримку, віру в успіх та навчання нашої команди.

Серце пересадили 13-річному юнаку Максиму з Волині, в якого в липні раптово стався інсульт. Декілька тижнів в реанімації. Серце хлопця не справлялось, терміново потрібна була пересадка. Трансплантацію серця провела команда Бориса Тодурова з Інституту серця спільно з нашим дитячим кардіохірургом Віталієм Петровим.

Трансплантацію печінки провели 37-річній львів’янці Марії, що мала цироз. Ця хвороба не піддається лікуванню й молодій жінці потрібна була пересадка. Тут нам допомогли наші колеги з київської лікарні “Феофанія”. Дякуємо Кирилу Хижняку, Артему Зелінському, Дмитру Харкову та головному лікарю Ігорю Семеніву.

Нирки отримали 40-річний Юрій родом з Донеччини та 45-річний Віталій з Тернопільщини. Обоє чоловіків хворіли на хронічний глоуронефрит та перебували на діалізі. Нирки пересадили медики нашого Центру трансплантології на чолі з Максимом Овечком.

А ще – вилучено рогівку ока, яку плануємо трансплантувати уже зовсім скоро.

Щирі співчуття та вдячність родині донора, які зробили неймовірне – врятували п’ять людей. Тож ми дякуємо всім медичним командам, що працювали на цей спільний результат і завдяки яким ці п’ять пересадок – відбулися. Трансплантація органів – це про Україну. Трансплантація органів – це про Львів», – повідомили в лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

«Вперше в Україні провели трансплантацію легень для дорослого і пересадку серця для дитини. І все це за один день у лікарні швидкої допомоги. Хлопчику з Волині, який отримав нове серце, всього 13 років. Легені отримав 56-річний львів’янин. Людям подарували шанс на нове життя. На жаль, щастя і горе ходять поруч. Щирі співчуття рідним чоловіка, який напередодні помер від інсульту і став донором. Дякуємо дружині, яка дала дозвіл на операцію і тим самим подарувала життя іншим. Зміни, які відбуваються у нашій лікарні, а разом з тим у всій країні, важко назвати навіть семимильними кроками. Це трансформація на швидкості світла. Ще кілька рік тому ми б не повірили, що все це може відбуватись не просто в Україні, а у звичайній львівській лікарні. Всі ці перемоги були б неможливими без великої праці усіх працівників лікарні та державної підтримки. Високоякісна медицина у Львові — це реальність», – прокоментував мер міста Андрій Садовий.

Про Захід