Волинським громадам розповіли, як залучати міжнародну технічну допомогу

Опубліковано:

За дорученням очільника області Івана Рудницького фахівці Волинської ОВА провели навчання для представників територіальних громад, які відповідають за міжнародне співробітництво.

Основна тема обговорення – як громадам ефективно залучати міжнародну технічну допомогу та правильно реєструвати угоди з міжнародними партнерами.

Під час онлайн-зустрічі заступник голови ОДА Денис Денищенко закликав громади активніше долучатися до роботи у цьому напрямі:

«Маємо великі можливості для залучення коштів на розвиток громад через міжнародні програми. Важливо розвивати проєктний менеджмент, створювати команди, готові до роботи з партнерами та грантовими фондами. Цього року хочемо вийти на конкретні результати – проєктні офіси, участь у програмах на кшталт Interreg, «Горизонт Європа» та інших. До таких зустрічей ми долучатимемо також міжнародних партнерів – наприклад, нещодавно отримали пропозиції співпраці зі США».

Заступниця начальника управління зовнішніх зносин Lena Begal розповіла, що ефективна робота у сфері міжнародної технічної допомоги в громаді потребує: стратегічного планування і формування проєктів; навчання працівників проєктному менеджменту; налагодженого партнерства з іншими громадами та міжнародними організаціями; готовності до співфінансування, адже це обов’язкова умова для участі у багатьох грантових конкурсах.

До слова, шукати інформацію про гранти можна на спеціалізованих онлайн-платформах, зокрема сайті Єврокомісії (Funding & Tenders Portal), українських порталах «Гурт» та «Громадський простір»; офіційному сайті Волинської ОДА у розділі «Актуальні грантові конкурси» та на сторінках міжнародних фондів, програм і міністерств у соцмережах.

Начальник відділу зовнішніх зносин Anna Herasymyuk пояснила, як громадам правильно укладати міжнародні угоди про співробітництво. Так, серед ключових етапів:
погодження угоди – подання проєкту до Мінрозвитку, розгляд протягом 30 днів, можливість мовчазної згоди,
реєстрація угоди – обов’язкове внесення до державного реєстру для забезпечення прозорості та правової визначеності,
публічність – інформація про угоди доступна на офіційному сайті Мінрозвитку у та державному порталі відкритих даних.

Такі зустрічі важливі для посилення співпраці з міжнародними партнерами та залучення додаткових ресурсів для розвитку Волині.

Департамент зовнішніх зносин, інвестицій та туризму Волинської ОДА

Про Захід