Волинські патрульні роздавали пішоходам світлострічки

Опубліковано:

А заразом нагадуємо, що згідно п. 4.4. ПДР, у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

Користуватися світлоповертальними елементами пішоходи зобов’язані у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості (під час туману, дощу, снігопаду). Використовувати флікери необхідно, рухаючись проїзною частиною або узбіччям. Тобто, йти тротуаром без флікерів можна, а от перетинати проїзну частину — ні.

Пішоходи, які ігнорують п. 4.4. ПДР можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальність за ч. 1 ст. 127 КУпАП: Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху (тобто, йдеться про порушення усіх вимог ПДР щодо пішоходів). За таке правопорушення перебачений штраф у розмірі 255 гривень.

Піклуйтеся про свою безпеку та пам’ятайте, що прості речі рятують життя!

Про Захід