Вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити.
Про важливість вакцинації вкотре нагадала заступниця начальника управління охорони здоровʼя облдержадміністрації Людмила Рожко під час брифінгу в ОДА.
За її словами, Національний календар щеплень в Україні є сучасним, потужним та доказовим. Він значно менший, ніж в країнах Європи та Азії. Тим не менше, передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.
Минулоріч успішно провели сatch-up кампанію проти кору. Нині ж тривають додаткові заходи з вакцинації проти кашлюку, дифтерії та правця, що є дуже важливим в умовах воєнного стану. Зокрема, для зменшення ризиків поширення хвороб, активно працюють з дорослим населенням, особливо призовного віку та військовозобов’язаними.
Окрім того, гостро стоїть питання захисту дітей від туберкульозу. До слова, щеплення БЦЖ роблять у пологовому будинку на 3-5 добу життя дитини.
«Зараз наближається початок епідсезону. Не всі показники за вісім місяців 2024 року згідно Національного календаря щеплень є хорошими. Але ми сподіваємося, що за дев’ять місяців – будуть кращі», – зазначила Людмила Рожко.
Нагадаємо, усі вакцини, передбачені Національним Календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними.
Також не слід забувати й про рекомендовані щеплення. Мова йде, насамперед, про вакцинацію від Covid-19 та грипу, епідсезон якого розпочинається вже у жовтні.
Ці хвороби небезпечні тяжким перебігом, ускладненнями та ризиком померти. Між іншим, вакцинуватись від грипу та коронавірусу можна одночасно без інтервалу, але в різні руки.
Управління охорони здоров’я Волинської ОДА