Вівчарка Малінуа — віддана вартова українських рубежів

Опубліковано:

Бельгійська вівчарка-малінуа, набула великої популярності у всьому світі. Завдяки своїм рисам вона особливо часто використовується для роботи у військах країн НАТО.

Ще в часи Першої світової війни бельгійські вівчарки використовувались у різних військових діях: перевозили багаж і обладнання на полях битв та виконували обов’язки в Червоному Хресті. В Україні теж оцінили її унікальність та успішно використовують на військовій службі.

Стала незамінною ця порода і на службі у прикордонників. Завдяки своїй універсальності малінуа широко застосовують в охороні державних рубежів. Спритні та витривалі чотирилапі бельгійці допомагають виявляти зброю, наркотики, цигарки, а ще вправно затримують порушників.

Загалом бельгійська вівчарка відноситься до пастуших порід, тому має хороші охоронні якості. Її поділяють на чотири різновиди: грюнендаль, лакенуа, малінуа і тервюрен.

Саме малінуа була виведена в Фламандському регіоні Бельгії і названа на честь бельгійського міста Мелехен, де вона виникла, а початок цій породі поклав професор Адольф Ройль 1892 року.

У 1898 році було створено перший клуб малінуа, а у 1901 році було офіційно зареєстровано собаку на кличку Vos des Polders, тобто рудий лис.

Щодо характеру цієї собаки, то вони мають найкращі якості, які потрібні службовому собаці. Вони надзвичайно розумні, спритні, витривалі, віддані, а також чуйні та уважні, тож чудово підійдуть для проживання в родині.

Ця порода дуже легко піддається навчанню, вони працездатні і можуть виконувати різноманітні завдання, також люблять долати перешкоди, а їх стрибок може досягати до 3-ьох метрів. Вони просто створені для того, щоб бути службовими. Під час тренувань цих собак не використовуйте фізичних покарань, а ще не бажано підвищувати голос, адже вони чутливі до зміни у голосі господаря і не люблять коли з ними поводяться грубо.

Якщо ви вирішили завести малінуа, то будьте готові до активного способу життя, адже ці собаки потребують достатньо уваги. У жодному разі не залишайте тварину “у чотирьох стінах”. Собака може вирости агресивною та злою до людей, якщо відчуватиме себе непотрібною.

Малінуа – чудовий охоронець, який назавжди відданий своєму власникові. Обравши цю породу, потрібно приділяти їй багато уваги та показувати свою любов, тоді Ви отримаєте прекрасного компаньона та вірного друга.

Про Захід