Віктор Погар: Блокування деякими країнами імпорту агропродукції з України – розбалансовує єдність ЄС

Опубліковано:

Сепаратні рішення окремих країн Євросоюзу щодо заборони імпорту з України похитне взаємовигідну економічну співпрацю та стане небезпечним прецедентом для всієї євроспільноти. В ітозі програє не лише Україна, а й ЄС. Про це заявив очільник закарпатського «УДАРу Віталія Кличка» Віктор Погар.

«Одностороннє блокування деякими європейськими країнами імпорту аграрної продукції з України загрожує єдності Євросоюзу. Єдності, яка від початку широкомасштабної війни дозволяла приймати ефективні рішення для України: скасування обмежень на український імпорт, рішення про статус кандидата на вступ до ЄС, 10 пакетів санкцій, спільне постачання зброї для України тощо. Руйнування єдності в одному питанні – може стати небезпечним прецедентом та спричинити руйнівні наслідки для відносин України з ЄС.

До того ж окремі асоціації європейських країн вже зараз виступають проти рішення своїх урядів по односторонній забороні українського імпорту, бо це може спровокувати дзеркальні рішення українського уряду. А для ЄС Україна також є важливим ринком», – зазначив Віктор Погар.

Керівник «УДАРу» Закарпаття підкреслив, що в цій ситуації українська влада має невідкладно вжити заходи для врегулювання питання.

«Перше: український уряд має вирішувати питання не з окремими країнами, а з ЄС в цілому, щоб не сприяти поширенню небезпечного прецеденту з врегулювання питань експорту української продукції з кожною окремою країною.

Друге: необхідно виступити з ініціативою внесення змін до Угоди про асоціацію України та ЄС, де зафіксувати безмитну та безквотну зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Третє: Україна має замість дзеркальних рішень по блокуванню імпорту продукції з ЄС виступити з ініціативою скасування будь-яких мит та обмежень на постачання продукції з ЄС до України, перейшовши до принципів ведення торгівлі, що діє між країнами ЄС.

І четверте: влада має сприяти налагодженню комунікації між профільними асоціаціями України та країн ЄС, що дозволить оперативно знайти порозуміння щодо імпорту продукції на горизонтальному рівні», – заявив керівник закарпатського обласного осередку Партії “УДАР Віталія Кличка” Віктор Погар.

Нагадаємо, Польща ввела заборону на імпорт української агропродукції рішенням від 15 квітня, Словаччина – від 17 квітня, Угорщина – від 18 квітня, Болгарія заборонила імпорт з 24 квітня.

УДАР Закарпаття

Про Захід